Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA
    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

  • Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis
    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát
    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

Související zprávy

  • Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru
    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

  • Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta
    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

  • Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO
    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

    Je na spojencích, aby rozhodli, zda povolí údery do vnitrozemí Ruska, řekl šéf NATO

  • Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?
    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

    Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?

Proč je pro ČR nezbytné vystoupit z NATO a jaké jsou alternativy

…..bylo by dobré se seznámit s následujícím textem….

06:54

[wp_ad_camp_1]

Proč je pro ČR nezbytné vystoupit z NATO a jaké jsou alternativy

Do NATO jsme v roce 1999 nevstupovali na základě referenda, a proto není nutné na základě referenda vystoupit. Existují minimálně dva způsoby de facto okamžitého ukončení našeho  členství v NATO.
Veškerá současná agenda NATO je tedy v naprostém rozporu se zakládající smlouvou NATO. Je v rozporu s cíli a zásadami Charty OSN. Je v rozporu s principy vztahů mezi státy zakládajícího dokumentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a je v rozporu i s naší Ústavou.
Propletenec vojensko – politických vztahů v rámci EU, kdy se jedná o evropské, severoatlantické a bilaterální smlouvy, které kodifikují vojenské akce jako prostředek politiky, ničí právní jasnost, politickou transparentnost a příslušnost jednotlivých států k určitému smluvně – právnímu celku. Tento trend je navíc posílen často nejasnou formulací smluvních textů, které připouští rozdílně účelové interpretace. Smluvní chaos je s největší pravděpodobností záměrný. A tento chaos vojenské a bezpečnostní politiky EU a NATO doplňují navíc mnohé bilaterální smlouvy.
Alternativou k NATO je Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jedná se o největší regionální bezpečnostní platformu na světě, která zahrnuje 57 států. OBSE bylo koncipováno jako hlavní instrument včasného varování, prevence konfliktů a post-konfliktní obnovy. Všechny účastnické státy mají stejný status. Komplexní přístup OBSE k bezpečnosti se zaměřuje na široké spektrum témat, jako jsou kontrola zbrojení, budování opatření na posilování důvěry, řešení dlouhodobých konfliktů, policejní aktivity, kontrola hranic, boj proti terorismu atd.
___________________________________________________________________
Do NATO jsme v roce 1999 nevstupovali na základě referenda, a proto není nutné na základě referenda vystoupit. Existují minimálně dva způsoby de facto okamžitého ukončení našeho  členství v NATO.
První způsob je skryt v článku 13 Smlouvy s NATO.
„Po uplynutí dvaceti let platnosti smlouvy může kterákoli strana přestat být stranou po uplynutí jednoho roku od podání oznámení o výpovědi vládě Spojených států amerických, která uvědomí vlády ostatních stran o uložení tohoto oznámení o výpovědi.“
ZDE:
http://www.sagit.cz/info/sb99066
Druhý způsob tkví ve faktickém zpochybnění samotné smlouvy, protože absolutně nejsou dodržovány ZÁKLADNÍ principy NATO. NATO nejedná v souladu s Ústavou České republiky, s Chartou OSN ani nedodržuje principy vztahů mezi státy, které vyplývají ze Zakládajícího dokumentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a dokonce nerespektuje ani Zakládající smlouvu NATO.
V článku 1 zakládající smlouvy NATO je stanoveno:
„Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoliv způsobem neslučitelným s cíli OSN.“
ZDE:
http://www.natoaktual.cz/na_zpravy.aspx?y=na_summit/washingtonskasmlouva.htm
Česká republika je členem OSN, a proto je zavázána postupovat v souladu s Chartou OSN. V ní jsou stanoveny tyto cíle:
1. Udržovat mezinárodní mír a bezpečnost
2. Rozvíjet mezi národy přátelské vztahy
3. Uskutečňovat mezinárodní součinnost[wp_ad_camp_1] K zásadám, kterými jsou členské státy OSN povinny se řídit, patří:
Respektovat svrchovanou rovnost států
Řešit mezinárodní spory pokojnými prostředky
Vystříhat se hrozby silou nebo použití síly
ZDE: http://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/charta-organizace-spojenych-narodu-a-statut-mezinarodniho-soudniho-dvora.pdf
Principy vztahů Zakládajícího dokumentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě jsou založeny na cílech a zásadách OSN.
ZDE: http://www.osce.org/helsinki-final-act
Veškerá současná agenda NATO je tedy v naprostém rozporu se zakládající smlouvou NATO. Je v rozporu s cíli a zásadami Charty OSN. Je v rozporu s principy vztahů mezi státy zakládajícího dokumentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a je v rozporu s naší Ústavou.
Jaký je vztah EU a NATO a proč je nezbytné z NATO vystoupit?
„Lisabonská smlouva obsahuje tzv. klauzuli solidarity a potvrzuje obranu ‚evropských zájmů‘ (Hlava V). Koncepčně se tento program odrazil v institucionálním propojení bezpečnostní a zahraniční politiky EU v jednom „super úřadě“ (Čl. 27; 3; aktuálně C. Ashtonová). V tomto duchu se nesou i jednotlivé body příslušných kapitol smlouvy. Články 42-44 o zahraniční a bezpečnostní politice unie omezují národní suverenitu. Připouští také – podobně jako NATO – vojenské operace mimo vlastní teritorium (Čl. 42; 1-5) a umožňují akční propojení s NATO, aniž by ho blíže definovaly (Čl. 42; 2, 7). Evropská obranná agentura vymezuje zároveň evropskou vojenskou a obrannou politiku (tamtéž, 3). Lisabonská smlouva hovoří o zahraničních vojenských ‚humanitárních a záchranných‘ misích. Ba dokonce o těch, které by měly konfliktům zabránit (vojenská profylaxe neboli preventivní válka popř. vojenské obsazení dotyčné země), nebo o misích ‚prosazujících mír‘, o ‚stabilizačních opatřeních‘ (Čl.43; 1).
Zásadní problém, kterému politické reprezentace a fanoušci Evropské unie fakticky nevěnují žádnou pozornost, je babylonský propletenec vojensko-politických vztahů v rámci západního společenství. Jedná se o evropské, severoatlantické a bilaterální smlouvy, které na jedné straně stále zřetelněji opouštějí půdu Spojených národů a kodifikují vojenské akce jako prostředek politiky, na straně druhé smazávají právní jasnost, politickou transparentnost a příslušnost jednotlivých států k určitému smluvně-právnímu celku. Tento trend je navíc posílen často nejasnou formulací smluvních textů, které připouští rozdílně účelové interpretace.
Co z toho plyne? EU je militaristické politicko-hospodářské uskupení, bez transparence, faktické občanské participace, podléhající přebujenému lobbyismu, postrádající demokratické kontrolní mechanizmy i principy právního státu.
A NATO? Smluvní – a s největší pravděpodobností záměrný – chaos vojenské a bezpečnostní politiky EU a NATO doplňují navíc mnohé bilaterální smlouvy.“
Podrobnosti ZDE:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vladimira-Leva-Petr-Schnur-Teze-o-charakteru-Severoatlantickeho-paktu-a-Evropske-unie-320153

Jaká je alternativa k NATO?
Alternativou je Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jedná se o mezinárodní bezpečnostní organizaci, ve kterou se v roce 1995 transformovala Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě již z roku 1975. Jedná se o největší regionální bezpečnostní platformu na světě, která zahrnuje 57 účastnických států (včetně České republiky) z Evropy, Střední Asie a Severní Ameriky. OBSE bylo koncipováno jako hlavní instrument včasného varování, prevence konfliktů, krizového managementu a post-konfliktní obnovy. Všechny účastnické státy mají stejný status a rozhodnutí jsou přijímána na principu konsensu. Komplexní přístup OBSE k bezpečnosti se zaměřuje na široké spektrum témat, jako jsou kontrola zbrojení, budování opatření na posilování důvěry, řešení dlouhodobých konfliktů, policejní aktivity, kontrola hranic, boj proti terorismu atd.  Jinými slovy to znamená, že alternativa k NATO reálně existuje již 41 let!
Podrobnosti ZDE:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/bezpecnostni_politika/obse/index.html

V Praze dne 4. 3. 2017                                autor: Vladimíra Vítová
   https://www.aliancens.cz/odborne-komise-ans

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

6 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
7.3.2017 00:12

TM je ještě jeden způsob jak se zbavit rizik z rozpoutání světové války paktem NATO. V minulosti již úspěšně odzkoušený Francií (někdy okolo roku 1968). A tím je zcela jednoduchá věc a netřeba nikomu nic dokazovat, netřeba z NATO vystupovat. Francie tenkrát vystoupila pouze z vojenské části NATO. Svou účast v politickém vedení NATO si uchovala a členství. Ale pak se nějaký čas nezúčastňovala cvičení vojsk aliance, ani přes Francii nelétala letadla NATO. Toto by pro začátek stačilo a netřeba k tomu vůbec nic než rozhodnutí vlády ČR.
Stejně jako ČR nemusí nutně vystupovat z EU, když nechce přijímat debilní příkazy UNIE. Stačí pouze a jenom zrušit platnost Lisabonské smlouvy v ČR a pak si dělat věci sice v Unii, ale po svém. Stejně jako při vstupu do NATO neproběhlo referendum, tak ani pro uznání Lisabonské smlouvy v ČR neproběhlo referendum. Takže stačí pouze zrušit ten článek Ústavy, ktertý říká, že LS je nadřazena českému právu a hotovo. Všechno to jsou víceméně jen administrativní kroky bez nutnosti jakýchkoli závažných rozhodnutí. A docílí se stejného výsledku – ba lepšího. Protože si ponecháme výhody plynoucí z členství v EU a rovněž větší pocit bezpečí z členství v NATO, ale zbavíme se všech nebezpečí plynoucích z otrockého následování vedoucích států EU a NATO.

ANS
ANS
Odpověď na  Pavel
6.3.2019 20:57

Tím, že vystoupíte pouze z vojenských struktur NATO, budete dále platit 2% z HDP, opravovat mosty, poskytovat území pro vojska NATO (protože to chce EU!!!!!) atd.

Tím, že odmítnete pouze Lisabon – EU – tak zachováte volný pohyb, osob, zboží a kapitálu a především zhoubný liberalismus- tedy se NIC podstatného nezmění a do EU budete stále přispívat daleko víc než dostávat – úplně stejně, jako je tomu dnes!

Soto
Soto
6.3.2017 21:10

Alternativou je nákup S400 a vyzvat všechny státy na světě , úplně všechny i Poláky , krom Ruska samosebou, ať si přijdou zalétat. Gripeny rituálně sešrotovat. Stačí , když se padouchovi ukáže na display, že je zaměřen .

Marie
Marie
6.3.2017 11:13

Děkuju za článek, ten byl potřebný. Tomáši nebylo by dobré čtenářům alespoň trochu začít představovat volitelné kandidáty pro podzimní volby. Já jsem z toho už nešťastná, jak jsou všichni zblblí českou televizí. Pokud vysvětluji já, že ta šílená rusofobie k ničenu dobrému nevede, tak mě mají za cvoka. Já bych si tak moc přála žít v dobrých vztazích s Ruskem, ale i se všemi sousedy a už nevím co dělat, jak lidi přesvědčovat ke změně, aby pochopily, že NATO je zločinecká banda. Rozesílám e-maily, píšu politikům , mluvím s lidmi a odpovídají, že je politika vůbec nezajímá.
Taky ezo diskuse jsou na nic, myslím, že je to odvádění lidí od pozornosti v reálu. Myslíte, že např.rozvinutím intuice budou volit lépe, než podle modernosti kravaty v televizi?

jirik
jirik
6.3.2017 08:56

Doporučil bych najít letošní video s Pjakinem jak mluví o smrti Giviho z Ukrajiny.