Ukrajina je pro USA nejen strategicky zajímavé území pro vznik základny NATO přímo na hranici s Ruskem, ale rovněž zlatým vejcem pro jejich zadluženou ekonomiku. Ekonomické problémy USA řeší zásadně rozpoutáváním válek po celém světě, pochopitelně pod falešnou vlajkou a s cejchem záchrany demokracie v jimi napadených zemích.

USA se o základnu NATO snažila již na Krymu, kde jim to nevyšlo a proto již osmým rokem podporují a financují válečný konflikt na východě Ukrajiny. Pokud jde o Evropu, tak ta je stejně jako Čína pro USA velkým obchodním konkurentem, ovšem na Čínu si USA netroufnou. Evropská unie byla vytvořena cíleně pro podporu zájmů USA, tudíž je pro USA za plné podpory Bruselu snadnou kořistí. A nyní se podívejme na fakta-důvody, proč se chtějí USA zmocnit Ukrajiny.

Ukrajina zaujímá:

1. místo v Evropě v prokázaných vytěžitelných zásobách uranových rud
2. místo v Evropě a 10. místo na světě z hlediska zásob titanové rudy
3. místo na světě z hlediska prozkoumaných zásob manganových rud (2,3 miliardy tun, neboli 12 % světových zásob)
4. největší zásoby železné rudy na světě (30 miliard tun)
5. místo v Evropě z hlediska zásob rtuťové rudy
6. místo v Evropě (13. místo na světě) v zásobách břidlicového plynu (22 bilionů metrů krychlových)
7. na světě podle celkové hodnoty přírodních zdrojů
8. místo na světě v zásobách uhlí (33,9 miliard tun)

Ukrajina je zemědělská země:

v Evropě z hlediska plochy orné půdy
1. místo na světě ve vývozu slunečnice a slunečnicového oleje
2. místo na světě v produkci ječmene
3. místo v exportu ječmene
4. největší producent a 4. největší exportér kukuřice na světě
5. největší producent brambor na světě
6. místo na světě v produkci slepičích vajec
7. místo na světě ve vývozu sýrů

Ukrajina dokáže pokrýt potravinové potřeby 600 milionů lidí.

Ukrajina je průmyslová země:

1. v Evropě v produkci amoniaku
2. evropský a 4. největší plynovodní systém na světě (142,5 miliardy metrů krychlových propustné kapacity plynu v EU)
3. největší v Evropě a 8. největší na světě z hlediska instalovaného výkonu jaderných elektráren
3. místo v Evropě a 11. ve světě v délce železniční sítě (21 700 km)
3. místo na světě (po USA a Francii) ve výrobě lokátorů a lokalizačních zařízení
3. největší vývozce železa na světě
4. největší vývozce turbín pro jaderné elektrárny na světě
4. největší světový výrobce raketometů
4. místo na světě ve vývozu hlíny
4. místo na světě ve vývozu titanu
8. místo na světě ve vývozu rud a koncentrátů
9. místo na světě v exportu produktů obranného průmyslu
10. největší výrobce oceli na světě (32,4 mil. tun)

USA potřebují chudou Evropu, nespolupracující s Ruskem a Čínou, potřebují udat svůj předražený zkapalněný plyn, ve hře je pochopitelně i Westinghouse a dostavba jaderné elektrárny za mnohonásobně vyšší cenu než nabízely konkurenční firmy. USA si řídí loutky z Bruselu, které mají za cíl devastovat ekonomiky členských států nesmyslnými opatřeními, příkazy a zákazy. USA nevyhovuje fungující a spolupracující svět. Potřebují ho rozvracet válkami a držet v neustálém napětí, aby prosperoval jejich zbrojní průmysl, který vždy zásobuje jak iniciátory konfliktu (CIA), tak údajné zachránce, kterými jsou pochopitelně teroristé z NATO. Ostatně samotná EU vznikla jako nástroj pro podporu zájmů USA a podřízeni členských států zájmům americké administrativy. Osobně mám velkou obavu z útoku pod falešnou vlajkou na jadernou elektrárnu na Ukrajině, protože tyto praktiky jsou USA vlastní a jejich snaha vyvolat válku s Ruskem je do očí bijící.

Osobně se stydím za vládu České republiky, která válečný konflikt a vyvražďování civilistů, včetně dětí na východě Ukrajiny podporuje již osmým rokem a to nejen dodávkami zbraní a vojenské techniky. Jako občanka ČR se silně vyhraňuji vůči tomu, aby byly prostředky daňových poplatníků zneužívány tímto způsobem. Na východě Ukrajiny jsem  pobývala tři roky. Viděla jsem vybombardované školy, nemocnice, žila jsem s tamními lidmi, abych porozuměla konfliktu, místním lidem a celé situaci. Navštívila jsem mnoho nemocnic, sirotčinců a válkou zbídačených domácností v Doněcké lidové republice.

Proto mohu s čistým svědomím veřejně sdělit, že vše co nám předkládají média nejen v zemích EU a USA jsou nechutné lži a manipulace. Rusko není agresor a války nikdy nerozpoutává. Rusko je vždy končí. A pokud jde o východ Ukrajiny, tak Rusko tam pravidelně zásobuje obchody potravinami,vybavuje nemocnice, školy, školky, dětské domovy a jak v Doněcku, tak v Luhansku humanitárně pomáhá. Viděla jsem tam zástupce OBSE (organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě), kteří si užívali luxusu Doněcka v tamních restauracích a kavárnách během dne a ve svých luxusních vozech korzovali městem.

Ovšem od 18. hodiny, kdy ukrofašisté a vyznavači vraha Bandery, podporováni fašistickou organizací AZOV, která je štědře financována nejen americkou administrativou, začínají pravidelně bombardovat a střílet do civilistů v ulicích, byli tito pozorovatelé již v bezpečí ve svém hotelu a vozový park, o cca 100 automobilech,  zaparkován na střežených parkovištích. Z tepla luxusních hotelů si následně vymýšleli příběhy, které pak nestydatě prezentovali v mezinárodních médiích a na tiskových konferencích. Ostatně ani dnes tomu není jinak. Takže pokud chcete znát pravdu o válce v Donbasu, doporučuji osobní návštěvu a nikoli mainstreamovou  blamáž.

Autorka: Nela Lisková

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.