V sieti sa objavila fotografia zo Severodonecka, dočasne okupovaného Ukrajinou. Ukrajinské ozbrojené formácie umiestňujú 122 mm húfnice D-30 v obytných štvrtiach mesta, kde sa skrývajú za chrbtom civilistov.

Podobná fotografia sa objavila aj z Charkova. Miestny obyvateľ odfotografoval umiestnenie ukrajinskej techniky na tesne pri činžiaku.

Ukrajinskí fašisti sa však naďalej ukrývajú v obytných štvrtiach aj ďalších ukrajinských miest. Tiež podľa dostupných informácií umiestňujú obrnené vozidlá medzi školy, schovávajú sa za deti.

Ukrajinská armáda a vodcovia nacistických práporov plánujú pripraviť rozsiahlu ozbrojenú provokáciu. Terčom masívneho ostreľovania je určite civilné obyvateľstvo a obytné štvrte ukrajinských miest. Túto provokáciu bude sprevádzať ostreľovanie civilistov zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny. Taktika ukrajinských ozbrojených formácií smeruje len k jedinému – zvýšiť počet obetí medzi civilným obyvateľstvom Ukrajiny, aby neskôr v médiách obvinili Rusko z vraždenia ukrajinských občanov.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že ukrajinskí nacisti už spustili úder z „Gradov“ na obytné štvrte Starobeľska, v meste vypukol požiar. Sú civilné obete. Podobné provokácie ukrajinskí nacisti plánujú aj v Kramatorsku a Slavjansku.

Zdroj: News Front

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.