;

Společnost Judicial Watch (v překl. Soudní dozor) je konzervativní nadstranická vzdělávací organizace, která podporuje transparentnost, odpovědnost a integritu ve vládě, politice a zákonech. Prosazuje vysoké standardy etiky a morálky ve veřejném životě amerického národa a snaží se zajistit, aby politici a soudní úředníci nezneužívali pravomoci, kterou jim svěřili američtí občané. Judicial Watch plní své vzdělávací poslání prostřednictvím soudních sporů, vyšetřování a aktivní pomoci veřejnosti.

Dne 9. listopadu 2020, Washington, DC – Prezident Judicial Watch Tom Fitton vydal následující prohlášení ohledně prezidentských voleb:

Joe Biden není „právě zvolený prezident.“

Změny výsledků po volebním dni vyvolávají značné právní a ústavní obavy a prezident Trump by měl použít dostupné právní a ústavní prostředky, které pomohou zajistit, aby Američané mohli volebním výsledkům důvěřovat.

 

 

Není normální, aby více států sčítalo hlasy ještě několik dnů po volebním dni. Tento postup vzbuzuje významné znepokojení ohledně platnosti povolebních počtů.

Mezitím média včetně sociálních platforem jako Twitter a Facebook chybně označují Joa Bidena za vítěze voleb. Žádný oficiální zdroj nevyhlásil vítěze voleb. Oficiálním zdrojem jsou podle federálních zákonů a Ústavy pouze: státní úředníci, sbor volitelů a Kongres.

Judicial Watch již dlouho varuje před zmatky a před zvýšeným rizikem podvodů, které s sebou přináší nezodpovědné rozesílání 100 milionů volebních lístků a žádostí o volební lístky.

Náš nejnovější výzkum v září odhalil, že ve 353 amerických okresech bylo o 1,8 milionu více registrovaných voličů, než bylo občanů oprávněných volit (naplňujících kritérium volebního věku).

Jinými slovy počet zaregistrovaných voličů v těchto okresech byl vyšší než 100% oprávněných voličů.

V naší studii jsme shromáždili nejaktuálnější data o registrovaných voličích, která byla zveřejněna on-line jednotlivými státy. Tato data jsme poté porovnali s nejaktuálnějšími údaji o počtu obyvatel od Vládní agentury pro sčítání lidu (Census Bureau). Údaje o počtu obyvatel jsou odhady počtu v pětiletém období, které vychází z demografických průzkumů z období 2014 až 2018. Demografická data se sbírají každý měsíc od 3.5 milionu adres a pětileté odhady z průzkumu vyplývající jsou považovány za nejspolehlivější hned po údajích o sčítání lidu, které probíhá každých deset let.

V Pensylvánii jsme v rámci soudního sporu odhalili 800 000 jmen, která byla ve volebních listinách „navíc.“ Od úřadů v Pensylvánii byla federálnímu soudu dodána rozporná čísla o registrovaných voličích.

 

 

Federální zákony se ohledně volebního výsledku vyjadřují jasně – prezidentské klání má být rozhodnuto do konce volebního dne. Například § 1 titul č. 3 amerického Kodexu zákonů uvádí:

„Volitelé prezidenta a viceprezidenta budou jmenováni v každém státě v úterý následujícím po prvním listopadovém pondělku v každém čtvrtém roce po každé volbě prezidenta a viceprezidenta.“

O volebním dni obdržel prezident Trump hlasy, se kterými by zvítězil. Tento počet hlasů byl změněn z důvodu bezprecedentního a mimořádného sčítání po volebním dni.

Státní zákonodárné sbory v Pensylvánii, Georgii, Michiganu, Wisconsinu a Arizoně mají nezávislý ústavní orgán k řešení sporů o prezidentské volby. A Kongres má nejvyšší autoritu přijímat nebo odmítat volitele.

Organizace Judicial Watch dnes zahájila komplexní vyšetřování volebních nesrovnalostí na základě státních a federálních zákonů o svobodném přístupu k informacím.

Naštěstí Ústava nedává médiím způsobilost vyhlašovat vítěze prezidentských voleb.

Judicial Watch je národní lídr v boji za férové volby.

V roce 2018 Nejvyšší soud prosadil čistku v seznamech voličů, která byla součástí urovnání soudního sporu mezi Judicial Watch a státem Ohio.

Kalifornie urovnala federální soudní spor s Judicial Watch a minulý rok začal proces odstranění až 1,6 milionu neaktuálních jmen ze seznamu voličů v okrese Los Angeles.

Kentucky také začalo s odstraněním stovek tisíc starých registrovaných voličů minulý rok poté, co bylo dosaženo urovnání soudního sporu s Judicial Watch.

V roce 2020 Judicial Watch podala žalobu na Severní Karolinu, Pensylvánii a Colorado za to, že neaktualizovaly své voličské seznamy a dále podala žalobu na stát Illinois za to, že odmítl zveřejnit údaje o seznamu voličů, čímž porušil federální zákony.

Více dat o aktivitách Judicial Watch v oblasti voleb najdete zde.

Přeložila hana | Zdroj: Judicial Watch

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.