Společnost Judicial Watch (v překl. Soudní dozor) je konzervativní nadstranická vzdělávací organizace, která podporuje transparentnost, odpovědnost a integritu ve vládě, politice a zákonech. Prosazuje vysoké standardy etiky a morálky ve veřejném životě amerického národa a snaží se zajistit, aby politici a soudní úředníci nezneužívali pravomoci, kterou jim svěřili američtí občané. Judicial Watch plní své vzdělávací poslání prostřednictvím soudních sporů, vyšetřování a aktivní pomoci veřejnosti.

Dne 9. listopadu 2020, Washington, DC – Prezident Judicial Watch Tom Fitton vydal následující prohlášení ohledně prezidentských voleb:

Joe Biden není „právě zvolený prezident.“

Změny výsledků po volebním dni vyvolávají značné právní a ústavní obavy a prezident Trump by měl použít dostupné právní a ústavní prostředky, které pomohou zajistit, aby Američané mohli volebním výsledkům důvěřovat.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Není normální, aby více států sčítalo hlasy ještě několik dnů po volebním dni. Tento postup vzbuzuje významné znepokojení ohledně platnosti povolebních počtů.

Mezitím média včetně sociálních platforem jako Twitter a Facebook chybně označují Joa Bidena za vítěze voleb. Žádný oficiální zdroj nevyhlásil vítěze voleb. Oficiálním zdrojem jsou podle federálních zákonů a Ústavy pouze: státní úředníci, sbor volitelů a Kongres.

Judicial Watch již dlouho varuje před zmatky a před zvýšeným rizikem podvodů, které s sebou přináší nezodpovědné rozesílání 100 milionů volebních lístků a žádostí o volební lístky.

Náš nejnovější výzkum v září odhalil, že ve 353 amerických okresech bylo o 1,8 milionu více registrovaných voličů, než bylo občanů oprávněných volit (naplňujících kritérium volebního věku).

Jinými slovy počet zaregistrovaných voličů v těchto okresech byl vyšší než 100% oprávněných voličů.

V naší studii jsme shromáždili nejaktuálnější data o registrovaných voličích, která byla zveřejněna on-line jednotlivými státy. Tato data jsme poté porovnali s nejaktuálnějšími údaji o počtu obyvatel od Vládní agentury pro sčítání lidu (Census Bureau). Údaje o počtu obyvatel jsou odhady počtu v pětiletém období, které vychází z demografických průzkumů z období 2014 až 2018. Demografická data se sbírají každý měsíc od 3.5 milionu adres a pětileté odhady z průzkumu vyplývající jsou považovány za nejspolehlivější hned po údajích o sčítání lidu, které probíhá každých deset let.

V Pensylvánii jsme v rámci soudního sporu odhalili 800 000 jmen, která byla ve volebních listinách „navíc.“ Od úřadů v Pensylvánii byla federálnímu soudu dodána rozporná čísla o registrovaných voličích.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Federální zákony se ohledně volebního výsledku vyjadřují jasně – prezidentské klání má být rozhodnuto do konce volebního dne. Například § 1 titul č. 3 amerického Kodexu zákonů uvádí:

„Volitelé prezidenta a viceprezidenta budou jmenováni v každém státě v úterý následujícím po prvním listopadovém pondělku v každém čtvrtém roce po každé volbě prezidenta a viceprezidenta.“

O volebním dni obdržel prezident Trump hlasy, se kterými by zvítězil. Tento počet hlasů byl změněn z důvodu bezprecedentního a mimořádného sčítání po volebním dni.

Státní zákonodárné sbory v Pensylvánii, Georgii, Michiganu, Wisconsinu a Arizoně mají nezávislý ústavní orgán k řešení sporů o prezidentské volby. A Kongres má nejvyšší autoritu přijímat nebo odmítat volitele.

Organizace Judicial Watch dnes zahájila komplexní vyšetřování volebních nesrovnalostí na základě státních a federálních zákonů o svobodném přístupu k informacím.

Naštěstí Ústava nedává médiím způsobilost vyhlašovat vítěze prezidentských voleb.

Judicial Watch je národní lídr v boji za férové volby.

V roce 2018 Nejvyšší soud prosadil čistku v seznamech voličů, která byla součástí urovnání soudního sporu mezi Judicial Watch a státem Ohio.

Kalifornie urovnala federální soudní spor s Judicial Watch a minulý rok začal proces odstranění až 1,6 milionu neaktuálních jmen ze seznamu voličů v okrese Los Angeles.

Kentucky také začalo s odstraněním stovek tisíc starých registrovaných voličů minulý rok poté, co bylo dosaženo urovnání soudního sporu s Judicial Watch.

V roce 2020 Judicial Watch podala žalobu na Severní Karolinu, Pensylvánii a Colorado za to, že neaktualizovaly své voličské seznamy a dále podala žalobu na stát Illinois za to, že odmítl zveřejnit údaje o seznamu voličů, čímž porušil federální zákony.

Více dat o aktivitách Judicial Watch v oblasti voleb najdete zde.

Přeložila hana | Zdroj: Judicial Watch

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.