Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

Projekt Raven – špinavá práce ex-špionů NSA

Dva týdny poté, co opustila pozici analytičky v NSA v USA v roce 2014, pracovala Lori Stroudová na Blízkém východě jako hackerka pro arabskou monarchii.

Byla součástí Projektu Raven, tajného týmu, který zahrnoval více než tucet bývalých amerických operativců, kteří byli nápomocni, aby pomohli Spojeným arabským emirátům zapojit se do dohledu nad jinými vládami, militanty a aktivisty za lidská práva kritizujícími monarchii.

Stroudová a její tým, pracující z přebudovaného sídla v Abú Dhabi, interně označované jako „Vila“, používali metody, které se desetiletí vyvíjely ve zpravodajské komunitě Spojených států, aby pomohly Spojeným Arabským jménem proniknout do telefonů a počítačů svých nepřátel.

 

[wp_ad_camp_2]

Stroudová byla najímána firmou pro kybernetickou bezpečnost z Marylandu, aby pomohla Emirátům zahájit hackerské operace, a po tři roky se jí to dařilo. V roce 2016 však Emiráty podřídily projekt Raven pod místní firmu zabývající se kybernetickou bezpečnostní ve Spojených arabských emirátech nazvanou DarkMatter. Stroudová a další Američané, kteří se do úsilí zapojili, tvrdí, že viděli, jak mise překračuje červenou čáru: dohled se zaměřoval i na Američany.

„Pracuji pro zahraniční zpravodajskou agenturu, která se zaměřuje i na americké osoby,“ řekla Reuters. „Jsem oficiálně špatný špion.“

Příběh Projektu Raven odhaluje, jak bývalí hackeři z USA použili špičkové přístroje kybernetické špionáže pro zahraniční zpravodajské služby, které špehují aktivisty za lidská práva, novináře a politické soupeře.

Rozhovory s devíti bývalými pracovníky Projektu Raven, spolu s přehledem tisíců stránek projektových dokumentů a e-mailů ukazují, že techniky dozoru, které učí NSA, byly stěžejní pro snahy Spojených arabských emirátů pro monitorování oponentů.

Zkráceno…

přeložila tereza | zdroj: Reuters

To mně připomnělo kauzu, jak se na NSA provalilo, že amíci odposlouchávali madam A. Hitler Merkelovou. Moc se o tom v médiích nemluvilo, protože přece naši partneři to s námi myslí dobře, že?? Dovedete se představit ten obrovský humbuk, kdy by to samé udělali např. Rusové?

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře