Uplynulý měsíc byl divokou jízdou pro spoustu obyvatel Země. Od USA přes Evropu, Indii, Čínu a Afriku byly hlavním faktorem ohromné a náhlé přívaly deště, které na mnoha místech spláchly půdu, domy i lidi. Společně s tím obdrželo mnoho oblastí neobvykle brzkou sněhovou nadílku (případně velmi pozdní, pokud šlo o jižní polokouli). Nezapomínejme, že většina září spadá ještě do letního období. Jak Severní Amerika, východní Evropa, střední Asie, tak i Australasie zaznamenaly značné sněhové srážky.

[wp_ad_camp_2]

 

Hurikán Florence patřil v září k nejsilnějším, když udeřil do jihovýchodního pobřeží USA, zabil 17 lidí a shodil obrovské množství deště, zatímco 3 tajfuny řádily v severozápadním Pacifiku a způsobily rozsáhlé škody v Hong Kongu, Japonsku a na Filipínách. Tajfun Jebi, který pustošil Japonsko, byl nejsilnější bouří za poslední čtvrtstoletí. Ke konci měsíce došlo k zemětřesení o síle M7.5 v Indonézii, kde byl zdevastován ostrov Sulawesi následnou vlnou tsunami. Počet obětí je v této chvíli přes 2000, přičemž úřady se obávají, že by toto číslo mohlo během pokračujících záchranných prací narůst na trojnásobek.

Stejně jako všechny předchozí měsíce posledních let, bylo i září poznamenáno mnohonásobnými erupcemi sopek, velkými požáry a stále přibývajícími pozorováními meteorů a bolidů. Shrnuto, naše planeta se stále chvěje neutuchající silou. Teď není ten správný čas dívat se stranou!

zddroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.