Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Přejeme všem krásné dny
    Přejeme všem krásné dny

    Přejeme všem krásné dny

  • Lidé bez duše se nemohou probudit
    Lidé bez duše se nemohou probudit

    Lidé bez duše se nemohou probudit

  • Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi
    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

  • Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá
    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

Související zprávy

  • Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2
    Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2

    Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 2/2

  • Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2
    Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2

    Zachraňme POLICII aneb trocha historie – Díl 1/2

  • Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel
    Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel

    Nyní je důležité pro všechny uvědomění: Babiš versus Pavel

  • POZOR: Ultimátum. Ultimátum????? Ultimátum!!!!
    POZOR: Ultimátum. Ultimátum????? Ultimátum!!!!

    POZOR: Ultimátum. Ultimátum????? Ultimátum!!!!

Prosím popřemýšlejte o následujícím: Rozdělení ČSFR v roce 1992 je neplatné!

Rozdělení ČESKOSLOVENSKA v roce 1992 je neplatné!

Přátelé, vypadá to, že žijeme v neexistujících republikách a že všechno, co politici napáchali od takzvaného rozdělení v roce 1992 je neplatné. Česká a Slovenská Federativní republika fakticky nikdy nezanikla, protože, cituji:

Federální shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky se usneslo na tomto ústavním zákoně:

ČL. 1

(1) V referendu mohou být předloženy občanům České a Slovenské Federativní Republiky k rozhodnutí zásadní otázky formy státoprávního uspořádání České a Slovenské Federativní Republiky.

(2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem.

Konec citace.

 

Pokud referendum neproběhlo, rozdělení bylo nezákonné a existence ČSFR trvá, nejsme tudíž členy EU, nejsme členy NATO.

Co vy na to? Je to úmysl nebo bordel ?

 

Co já na to?

Nic.

 

 

 

viz –

http://www.pravnipredpisy.cz/Odkaz www.pravnipredpisy.cz

 

 

[wp_ad_camp_2]

327

ÚSTAVNÍ ZÁKON

ze dne 18. července 1991

o referendu

Federální shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky se usneslo na tomto ústavním zákoně:

ČL. 1

(1) V referendu mohou být předloženy občanům České a Slovenské Federativní Republiky k rozhodnutí zásadní otázky formy státoprávního uspořádání České a Slovenské Federativní Republiky.

(2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem.

(3) Hlasovací právo má v České republice každý, kdo je oprávněn volit do České národní rady. Hlasovací právo má ve Slovenské republice každý, kdo je oprávněn volit do Slovenské národní rady.

ČL. 2

Referendum vyhlašuje prezident České a Slovenské Federativní Republiky oznámením ve Sbírce zákonů.

ČL. 3

(1) Prezident České a Slovenské Federativní Republiky vyhlásí referendum současně v obou republikách, navrhne-li mu to Federální shromáždění po vyjádření České národní rady a Slovenské národní rady, a to do 15 dnů od doručení návrhu.

(2) Prezident České a Slovenské Federativní Republiky vyhlásí referendum podle čl. 1 odst. 2 v České republice na návrh České národní rady a ve Slovenské republice na návrh Slovenské národní rady, a to do 15 dnů od doručení návrhu.

(3) Prezident České a Slovenské Federativní Republiky může ve lhůtě podle odstavců 1 a 2 odmítnout návrh na vyhlášení referenda, jestliže navržené otázky, které mají být v referendu předloženy, nejsou jednoznačné nebo srozumitelné. V takovém případě návrh s připomínkami vrátí příslušnému zákonodárnému sboru. Pokud tento zákonodárný sbor na původních otázkách trvá, prezident České a Slovenské Federativní Republiky referendum vyhlásí do 15 dnů od opětovného doručení návrhu.

(4) Referendum se vykoná do 90 dnů ode dne, kdy prezident České a Slovenské Federativní Republiky obdržel návrh podle odstavce 1 , 2 nebo 3 .

ČL. 4

Referendum podle tohoto ústavního zákona lze konat nejpozději pět měsíců před uplynutím volebního období Federálního shromáždění a národních rad.

 

 

[wp_ad_camp_2]

ČL. 5

(1) Návrh předložený v referendu podle čl. 3 odst. 1 je přijat, vyslovila-li se pro něj nadpoloviční většina oprávněných voličů v každé z republik.

(2) Návrh předložený v referendu podle čl. 3 odst. 2 je přijat, vyslovila-li se pro něj nadpoloviční většina oprávněných voličů republiky.

(3) Rozhodnutí přijaté v referendu provedeném podle ustanovení čl. 3 odst. 1 vyhlašuje předsednictvo Federálního shromáždění ve Sbírce zákonů obdobně jako zákony Federálního shromáždění; rozhodnutí přijaté v referendu provedeném podle ustanovení čl. 3 odst. 2 vyhlašují předsednictva národních rad republik ve Sbírce zákonů obdobně jako zákony národních rad.

(4) Ústavní soud České a Slovenské Federativní Republiky přezkoumá na žádost předsednictva Federálního shromáždění nebo předsednictva národních rad ústavnost postupu referenda před vyhlášením jeho výsledku.

(5) Referendum vykonané podle tohoto zákona se může o stejné otázce opakovat nejdříve za 5 let.

ČL. 6

(1) Výsledek referenda vyhlášeného podle čl. 1 odst. 1 má závaznost ústavního zákona.

(2) Je-li návrh podle čl. 1 odst. 2 přijat alespoň v jedné z republik, zanikne Česká a Slovenská Federativní Republika uplynutím jednoho roku od vyhlášení výsledku referenda; její působnost přechází na Českou republiku a Slovenskou republiku, jimž pak přísluší plný výkon státní svrchovanosti.

(3) Ústavní zákon Federálního shromáždění upraví přechod majetku z vlastnictví České a Slovenské Federativní Republiky na Českou republiku a Slovenskou republiku. Stejně tak upraví státní finanční aktiva a pasiva České a Slovenské Federativní Republiky, měnové rezervy, hmotné federální rezervy a majetek České a Slovenské Federativní Republiky nacházející se mimo její území.

ČL. 7

Zákon Federálního shromáždění stanoví způsob provádění referenda.

ČL. 8

  1. Ústavní zákon č. 143/1968 Sb., o československé federaci, ve znění pozdějších ústavních zákonů, se doplňuje takto:
  2. a) v článku 41 se za slova „a k jejich změně,“ vkládají slova „k přijetí návrhu na vyhlášení referenda, „,
  3. b) v článku 58 odst. 1 se za slovo „federace,“ vkládají slova „usnášet se o návrhu na vyhlášení referenda, „.
  4. Ústavní zákon č. 100/1960 Sb., Ústava České a Slovenské Federativní Republiky, ve znění pozdějších ústavních zákonů, se doplňuje takto:

v článku 2 odst. 2 se tečka za slovem „voleny“ nahrazuje čárkou a na konci se doplňují slova „a lidovým hlasováním (referendem). „.

ČL. 9

Tento ústavní zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení.

 

Havel v. r.
Dubček v. r.
Čalfa v. r.

 

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
8 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aťa
aťa
12.4.2019 22:41

Prečo,prečo, prečo? Kedy sa prestaneme porovnávať a hodnotiť? K čomu je to dobré? Podporovať ego a ukľudňovať sa, že u nás je to lepšie, u nás to ešte nie je. Naozaj? Naozaj nie je?
Ak chceme prežiť, tadiaľto cesta nevedie.

PTZ
PTZ
Odpověď na  aťa
13.4.2019 14:53

Chalane, zažil jsem na svou vlastní mladou a naivní kůži „slovenskou méněcennost“ v těch dobách „chvíli“ před rozdělením. Slováci mají, co chtěli prostě měli komplex tak ho mají doteď i v podobě Čaputové.

A až teď si začnou uvědomovat hodnotu již neexistující federace. Jo informace jsou drahé… a získání moudrosti je pot a makačka na delší dobu.

Ale tak bylo to koneckonců v zájmu importéru demo – kracie ze zachód-u tak nás rozbili, jen Rusko ještě zůstalo jakš-takš pohromadě….

No jasně, že Pavel je prostě mimo, dál za „českého“ lva nedohlédne, ale zase holt má k tomu ten důvod slovenské méněcennosti…

Václav
Václav
12.4.2019 10:16

Tohle přeci víme dávno, jenže asi to nikomu nevadí, protože s tím nikdo nic nedělá. Jen takové uvědomělé silné slova a nic. Není nikdo, kdo by měl tolik odvahy aby lid semkl a vyvedl do ulic

Ježek
Ježek
Odpověď na  Václav
12.4.2019 11:57

Ano, souhlasím s Vámi,ale zaplať pánbůh, že je to dnes,tak,jak to je, mentální smýšlení těchto dvou národů, ať bratrských,je naprosto někde jinde, stačí se pozorně dívat a sledovat.
Myslím si, že měla-li by se historie opakovat,tak dnes už by se asi nedalo jaksi mluvit o nějakém sametu.

Anan
Anan
12.4.2019 08:26

Ono je toho více. Referendum o vstupu do EU, manipulace s výsledky voleb do sněmovny, prezidentské volby i na Slovensku atd. Tak daleko spravedlnost nedojde, protože to nemá v programu.

Laco
Laco
12.4.2019 06:47

Prečo sa nevyužil inštitút referenda pri delení ČSFR? Niektorý z vtedajších politikov to zdôvodňoval tak, že tá časť federácie, ktorá v referende prehrá, tak z majetku ČSFR nedostane nič. Teda ak by Češi (2/3 voličov) hlasovali za zachovanie federácie a Slováci by ju chceli rozdeliť tak Slováci by z delenia majetku nedostali nič. Ale nemusí to byť pravda, viď články, v ktorých hovorí odborník na menovú odluku (tuším sa volal Fabini, musel by som to pohľadať) , že prvé konzultácie o menovej odluke (výsledkom malo byť delenie obeživa nalepením čekého a slovenského kolku, teda faktické delenie vlasti ) boli už v roku 1991.

Pavel
Pavel
12.4.2019 00:51

Vzhledem k tomu jaký politický vývoj nabralo Slovensko po rozdělení /ať již z hlediska ústavního platného či ne/ je dobře, že je samostatné. Jsem přesvědčen, že pokud by bylo naší součástí, tak by naše cesta byla ještě více eurohujerská a proNatovská. Bůh nás chraň před něčím takovým. Na rozdíl od Slovenska jsme dost velcí (10 mil. plus) na to, abychom mohli obhájit naši státnost (i s ohledem na tisíciletou existenci českého státu ať již v podobě svébytné či jako součásti velké říše). Toto štěstí Slováci nemají a může se jim stát, že o svou státnost i přijdou. Jsou příliš malí a bez historie.

Miroslav
Miroslav
Odpověď na  Pavel
12.4.2019 10:09

Pod to se podepisuji. :-)))