Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu
  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

Proslov Prezidenta trumpa k 75. zasedání Valného shromáždění OSN

Bílý dům, Prezident trump:

Je mi hlubokou ctí promluvit na Valném shromáždění OSN.

Sedmdesát pět let po skončení druhé světové války a založení Organizace spojených národů jsme znovu zapojeni do velkého globálního boje. Vedeme nelítostný boj proti neviditelnému nepříteli – čínskému viru – který si vyžádal bezpočet životů ve 188 zemích.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ve Spojených státech jsme zahájili nejagresivnější mobilizaci od druhé světové války. Rychle jsme vyprodukovali rekordní zásobu ventilátorů, vytvořili jsme přebytek, který nám umožnil podělit se o ně s přáteli a partnery po celém světě. Jsme průkopníky v ošetření zachraňujícím život, které od dubna snižuje naši míru úmrtnosti o 85 procent.

Díky našemu úsilí jsou tři vakcíny v závěrečné fázi klinických studií. Vyrábíme je hromadně předem, tak aby je bylo možné dodat ihned, když přijdou.

Budeme distribuovat vakcínu, porazíme virus, ukončíme pandemii a vstoupíme do nové éry bezprecedentní prosperity, spolupráce a míru.

Když se snažíme o tuto světlou budoucnost, musíme hnát k zodpovědnosti národ, který vypustil tento mor do světa: Čína.

Čína v nejčasnějších dnech viru uzamkla vnitrostátní cestování, zatímco umožnila letadlům opustit Čínu a infikovat svět. Čína odsoudila můj zákaz cestování do jejich země, dokonce když zrušili vnitrostátní lety a zamkli občany v jejich domovech.

Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace – která je Čínou fakticky ovládaná – falešně deklarovaly, že neexistuje žádný důkaz o přenosu z člověka na člověka. Později nepravdivě řekli, že lidé bez příznaků tuto chorobu nešíří.

Organizace spojených národů musí volat Čínu k odpovědnosti za své činy.

Kromě toho, Čína každý rok vyhodí miliony a miliony tun plastů a odpadků do oceánů, nadměrně loví ve vodách jiných zemí, ničí obrovské plochy korálových útesů a vypouští toxičtější rtuť do atmosféry, než kterákoli jiná země na světě. Emise uhlíku v Číně jsou téměř dvojnásobné v porovnání s USA, a rychle rostou. Naproti tomu, poté, co jsme vystoupili z jednostranné Pařížské dohody o klimatu, Amerika v loňském roce snížila své uhlíkové emise více, než kterákoli jiná země v dohodě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ti, kdo útočí na výjimečné americké environmentální protokoly, zatímco ignorují nekontrolovatelné znečištění Číny, se nezajímají o životní prostředí. Chtějí jen potrestat Ameriku a já to nebudu tolerovat.

Pokud má být Organizace spojených národů efektivní organizací, musí se zaměřit na skutečné problémy světa. Patří sem terorismus, utlačování žen, nucené práce, obchodování s drogami, obchodování s lidmi a sexem, náboženské pronásledování a etnické čištění náboženských menšin.

Amerika bude vždy lídrem v oblasti lidských práv. Moje administrativa podporuje náboženskou svobodu, příležitost pro ženy, dekriminalizaci homosexuality, boj proti obchodování s lidmi a ochranu nenarozených dětí.

Víme také, že americká prosperita je základem svobody a bezpečnosti po celém světě. Za tři krátké roky jsme vybudovali největší ekonomiku v historii a znovu ji rychle budujeme. Naše armáda se výrazně zvětšila. Za poslední čtyři roky jsme utratili 2,5 bilionu dolarů na naši armádu. Máme nejmocnější armádu kdekoliv na světě, a není to ani zdaleka u konce.

Postavili jsme se desetiletím čínského obchodního zneužívání. Revitalizovali jsme Alianci NATO, kde ostatní země nyní platí mnohem spravedlivější podíl. Vytvořili jsme historická partnerství s Mexikem, Guatemalou, Hondurasem a Salvadorem, abychom zastavili pašování lidí. Stojíme za obyvateli Kuby, Nikaraguy a Venezuely v jejich spravedlivém boji za svobodu.

Odstoupili jsme od hrozné íránské jaderné dohody, a uvalili jsme zničující sankce na předního státního sponzora teroru. Vyhladili jsme chalifát ISIS na 100%; zabili jsme jejího zakladatele a vůdce al-Bagdádího; a eliminovali největšího světového teroristu Kásima Sulejmáního.

Tento měsíc jsme dosáhli mírové dohody mezi Srbskem a Kosovem. Po desetiletích bez pokroku jsme dosáhli průlomový mezník se dvěma mírovými dohodami na Středním východě. Izrael, Spojené arabské emiráty a Bahrajn podepsaly historickou mírovou dohodu v Bílém domě a mnoho dalších zemí Středního východu přijde. Přicházejí rychle a vědí, že je to skvělé pro ně a je to skvělé pro svět.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tyto průlomové mírové dohody jsou úsvitem nového Středního východu. Použitím jiného přístupu jsme dosáhli jiných výsledků – vynikajících výsledků. Zvolili jsme jiný přístup a přístup fungoval. Máme v úmyslu v krátké době uzavřít více mírových dohod, a já jsem nikdy nebyl optimističtější ohledně budoucnosti regionu. Žádná krev v písku. Ty dny, doufejme, skončily.

Zatímco hovoříme, USA také pracují na ukončení války v Afghánistánu a přivážíme naše vojáky domů. Amerika plní náš osud jako mírotvorce, ale je to mír skrz sílu. Nyní jsme silnější než kdykoli předtím. Naše zbraně jsou na pokročilé úrovni, jakou jsme nikdy předtím neměli – upřímně, nikdy předtím nás to ani nenapadlo. A pouze se modlím k Bohu, abychom je nikdy nemuseli použít.

Po celá desetiletí stejné unavené hlasy navrhovaly stejná neúspěšná řešení, sledující globální ambice na náklady svých vlastních lidí. Ale pouze když se budete starat o své vlastní občany, najdete skutečný základ pro spolupráci. Jako prezident jsem odmítl neúspěšné přístupy z minulosti a hrdě dávám Ameriku na první místo, stejně tak byste měli dávat své země na první místo. To je v pořádku – to je to, co byste měli dělat.

Jsem si vrcholně jistý, že příští rok, když se shromáždíme osobně, budeme uprostřed jednoho z největších let v naší historii – a upřímně řečeno, doufejme, v historii světa.

Děkuju. Bůh vám žehnej. Bůh žehnej Americe. A Bůh žehnej OSN.

Pro tadesco přeložila éter | Zdroj: whitehouse.gov

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
22 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře