…..od našeho korespondenta z Francie  erika steinera jsme dostali zajímavé postřehy k protestní akci v Bratislavě….

QQ:QQ Q5:55

Práve teraz prebieha masový protest v Bratislave proti premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorému sa už „ako on rád uvádza“ podarilo nasrať toľko ľudí, že týto neváhajú a napriek protizákonným opatreniam vyšli vo veľmi veľkom počte do ulíc Bratislavy, aby spoločne vyjadrili protest proti jeho vládnutiu a vytváraniu stachu a nezmyselnosti opaterní, ktoré vizerajú, ako by ich vyťahovali z klobúka nikím nevolený a utajený člonovia poradných orgánov. Protest, ktorý zvolával netradičnou video pozvánkou oslovil nie len ultras Slovana (futbalového klubu), ale aj bežných občanov s detmi a ľudí predovšetkým rôznej vekovej kategórie.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Protest nie je vedený žiadnou politickou stanou, i keď na protest vyzívala aj stana ĽSNS Mariána Kotlebu. Frustrácia ľudí je však na Slovensku už taká veľká, že občania napriek neustálím zákazom a príkazom tieto dnes ignorujú a prišli vyjadriť svoju nespokojnosť s „nový štýlom vládnutia“ na Slovensku, ktoré zatial pripomína skôr prevzatie moci diktátorom a započatie tvrdej totality!

Polícia zjavne nerovózna začala útočiť slzným plynom na pokojne stojacich ľudí a vodným delom začal útočiť aj voči rodičom s detmi. Presne podľa pokynov „nepodvolíš sa zvalcujeme ťa“. Tu niekde po rozhodnutí Ústavného súdu SR vo veci núdzového stavu tento týždeň si ľudia začali klásť oprávnenú otázku či nie je čas na aplikáciu článku 32 Ústavy SR ? Citujem „Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

Ako sa môže skončiť dnešný protest je ešte otvorené, ale jedno je jasné bod zvratu bol dosiahnutý, záleží len na arogancii a spupnosti politikov, ako to skončí a ako skončia oni?!?

Erik Steiner

PS: priložené video z Hlavnej stanice v Bratislave bude určite veľmi zaujímavo interpretované v medzinárodných mediách ?!? Čo myslíte?

VIDEO 1 – protest proti MATOVIČOVI

VIDEO 2 – před Hlavnou stanicou BA

VIDEO 3 – před úřadem Vlády SR

VIDEO 4 – zásah policie proti vládě magora MATOVIČE

VIDEO 5 – protesty i v Dublinu

VIDEO 5a – protesty 10.10.2Q2Q v Polsku

tm: Je vidět, že cenzura na YouTube přitvrzuje, dokonce i tadesco dostalo zákaz publikace na jeden týden. Proto jsme se rozhodli ode dneška publikovat videa už pouze na lbry.tv a BitChute.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.