Protokol 19: Soudní řízení (Trials)

1) Přestože v zásadě nikomu nedovolíme míchat se do politiky, připustíme podávání návrhů a podnětů ke zlepšení situace lidu. Získáme tím dokonalou vědomost o nesnázích a myšlenkách našich poddaných. Jejich nesnáze pak buď odstraníme, nebo ukážeme nepochopení a neschopnost navrhovatele.

2) Pro dobře organizovanou vládu je vzpoura jen štěkáním psa na slona. Když taková vláda nestaví svou moc pouze na policii, ale i na vyrovnaných sociálních
vztazích, potom pes štěká na slona jen proto, že nezná jeho sílu. Stačí sílu jen ukázat: pes přestane štěkat a bude vrtět ohonem okamžitě, jakmile slona uvidí.

3) Abychom zbavili politické zločince aureoly mučedníků, posadíme je na lavici obžalovaných spolu s obyčejnými zločinci, vrahy a zloději. Potom bude veřejné
mínění posuzovat obě tyto skupiny stejně opovržlivě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

4) Podařilo se nám prosadit, – a myslím že s plným úspěchem – že Nežidé vůči politickým zločincům nepostupují podle našich zásad. Dosáhli jsme toho pomocí tisku, přednášek a našeho vyučování historie, v němž líčíme povstalce jako mučedníky pokroku a blaha lidstva. Tímto trikem jsme znamenitě rozšířili řady stoupenců liberalismu a dostali tisíce Nežidů pod náš prapor.

zdroj: Protokoly sionských mudrcůstr. 47

Knihu můžete stahovat v češtině ZDE a ve slovenštině ZDE.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.