Krátce po prvním silném sněžení sezóny, bylo  na zamrzlých silnicích ve Vladivostoku na východě Ruska hlášeno více než 250 autonehod. Místní obyvatelé sdíleli ty nejděsivější z nich na sociálních sítích.
[wp_ad_camp_1]
V pátek 17. listopadu došlo na silnicích Vladivostoku zhruba k 256 silničním nehodám, jelikož se ze dne na den veškerý terén města pro řidiče změnil na jedno velké kluziště. Naštěstí při nich nezemřel žádný člověk, 8 lidí však bylo zraněno.

Uživatelé sociálních sítí zveřejnili snímky a videa, které ukazují zoufalé pokusy místních obyvatel zastavit neovladatelná vozidla míhající se vysokou rychlostí po zasněžených ulicích a narážející do ostatních aut. Někteří lidé se o to dokonce pokusili svýma holýma rukama.

 [wp_ad_camp_1]

[wp_ad_camp_1]

Ну хоть одну заснял )

Příspěvek sdílený Максим Селезнев (@bizkon125),

V opravdovou noční můru se proměnil jeden zamrzlý kopec, který se stal osudovým všem řidičům, kteří se přes něj odvážili jet. Video ukazuje, jak řidiči jeden po druhém ztrácejí kontrolu nad svými vozidly a klouzají se vstříc srážce s dalšími účastníky provozu.

[wp_ad_camp_1]

[wp_ad_camp_1]

Jak se město proměnilo v ledové království, lidem nezbylo, než z této nepříznivé situace vytěžit to nejlepší. Proto to mnozí vzali s humorem a pořádali ve svých autech párty.

[wp_ad_camp_1]

 

Město bylo ochromeno a mnoho lidí strávilo cestou domů celé hodiny. Místní úřady začaly vyšetřovat, jak je možné, že příslušný orgán zodpovědný za údržbu silnic nastalé situaci nedokázal předejít.

[wp_ad_camp_1]

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.