Vzpomínková akce byla tak organizovaná abychom s Donaldem Trumpem neměli příležitost k rozhovoru a tak jsme se jenom pozdravili, řekl v rozhovoru pro RT Vladimir Putin.

„V každém případě jsme se shodli, že nebudeme měnit plán hostitelské strany. Na jejich žádost zde nemůžeme totiž uspořádat žádné schůzky, ale možná se setkáme na okraji summitu G20,“ pokračoval ruský prezident.

„Každopádně jsme připraveni na dialog. Nejsme ti, kteří se stáhnou ze Smlouvy o raketách středního doletu. To je to, co Američané plánují udělat. My i oni jsme se zavázali obnovit dialog. Je však důležitější udržovat dialog ani ne na tak vysoké nebo vyšší úrovni, ale na úrovni odborníků. Doufám, že tento komplexní proces jednání bude pokračovat,“ vysvětlil Vladimir Putin ke Smlouvě o raketách středního doletu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Pokud jde o alternativní celoevropskou vojenskou sílu, tento nápad není nový. Prezident Macron ho jednoduše přivedl zpět k životu, ale byl to jeden z bývalých prezidentů, Jacques Chirac, který o tom mluvil dříve.

Evropa je v podstatě silnou ekonomickou entitou, silnou hospodářskou unií. A obecně je pro Evropu spíše přirozené, že chce být nezávislá, soběstačná, svrchovaná i z hlediska její obrany a bezpečnosti. Myslím, že tento proces je obecně pozitivní z hlediska posílení multipolarity světa. V tomto smyslu se naše pozice překrývá s francouzským,“ vyslovil se pozitivně Vladimir Putin k myšlence evropské armády.

„Nejenom NATO, ale i my provádíme vojenská cvičení, ale abychom byli spravedliví, snažíme se neprovádět žádná rozsáhlá cvičení blízko hranic členských států NATO. Poslední nejdůležitější cvičení jsme měli na východě, tisíce kilometrů od hranic členských států NATO. Ale obecně reagujeme na to klidně. Doufám, že dialog, který je vždy požadován, bude mít také pozitivní dopad na tuto situaci,“ vyjádřil svůj názor ruský prezident na cvičení NATO u ruských hranic.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.