Městské radnice v několika německých městech byly 26. března evakuovány kvůli anonymním hrozbám bombovými útoky. Přilehlé ulice byly též uzavřeny a veřejná doprava odkloněna jinam, aby se vyhnula dotyčným oblastem.

Evakuací byly zasaženy radnice v Augsburgu, Göttingenu, Kaiserslauternu, Chemnitzu, Neunkirchenu, Heilbronnu a Rendsburgu. Všechny z nich dříve dostávaly hrozby prostřednictvím e-mailů, jak sdělila příslušná oddělení místní policie. Policie v Göttingenu a Kaiserslauternu oznámila, že jejich radnice byly prohledány speciální jednotkou se psy.

 

 

[wp_ad_camp_2]

Policejní oddělení v Augsburgu, Göttingenu, Kaiserslauternu, Rendsburgu a Heilbronnu oznámila, že v budově nenalezly žádné výbušniny, zatímco zprávy ohledně dvou radnic dosud nebyly poskytnuty. Radnice v Neunkirchenu a Sársku zůstanou dočasně uzavřeny, řekla mluvčí policie. Autor e-mailů nebyl dosud určen.

Německo bylo nedávno zasaženo řadou výhružných dopisů zaslaných radnicím, úředníkům a různým německým institucím. Za posledních několik měsíců bylo asi 100 takových případů. Žádná z hrozeb nevedla k objevení bomby nebo jiných život ohrožujících zařízení.

přeložila tereza | zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.