Součástí 4. armádního sboru, který byl řeckou vládou vyslán na hranice s Tureckem bránit migrantům v nelegálním vstupu do země, je i tankový pluk. Jeho příslušníci nafotili jednoduchou a jasnou zprávu pro migranty a jejich turecké pašeráky. Na transparentu je řecky napsáno „Jsme připraveni!“. Tankisté obrázek umístili na twitter účet své jednotky. Jednoznačnost a srozumitelnost vzkazu se zalíbila i řeckým policistům a příslušníkům tajných služeb. Nyní jej s pomocí svých hackerů šíří i na mobily migrantů, které byly lokalizovány na hranici s Řeckem. Spolu s informací, že vojáci na hranicích jsou vybaveni ostrou municí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ptáte se jak je možné, že Řecko, které několik let nebránilo migrantům ve vstupu do EU, nyní prudce otočilo politický kurz? Je tomu tak proto, že od listopadu 2019 v Řecku vládne nová vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise z konzervativní strany Nová demokracie. Současný řecký premiér ihned po nástupu do funkce upozornil, že Řecko poskytlo azyl největšímu počtu běženců v Evropě, ale že další stále přichází. „Tohle musí skončit!“, varoval Mitsotakis už v listopadu v inauguračním projevu. Jeho vláda během několika měsíců zpřísnila podmínky pro vyplácení sociálních podpor migrantům.

Od nástupu do úřadu současná řecká vláda připravovala i změny pravidel pro pobyt migrantů v zemi. Kromě dlouhé řady násilných trestných činů, kterých se migranti v Řecku dopouští – naposledy vyrabování pravoslavného kostela na ostrově Lesbos a surové zbití kněze – k tomu vládu přiměly i informace z Turecka. Loni na setkání paramilitární organizace Šedí vlci turecký prezident Recep Erogan prohlásil, že v zájmu rozšíření území Turecka je nutné změnit složení populace na řeckých ostrovech.

Šedí vlci jsou v některých evropských zemích jako Rakousko a Francie zakázaní jako teroristická organizace. V Turecku i v Evropě mají na svědomí řadu vražd a přepadení. V Turecku je vláda používá na „špinavou práci“, podobně jako nacisté používali SA. V roce 2018 Erdogan na srazu Šedých vlků zveřejnil plán na obnovu Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

V roce 2019 Erdogan ohlásil, že Turecko odstupuje od mírové smlouvy z Laussane, kterou byla po ukončena 1. světová válka mezi mocnostmi Dohody a bývalou Osmanskou říší. Laussanskou smlouvou byly stanoveny i nové hranice Turecka a ostrovy v Egejském moři byly přiřčeny Řecku, protože na nich žije většina Řeků. V roce 2019 Erdogan ohlásil, že Turecko vznáší územní nároky na řadu těchto ostrovů od Egejského moře až po pobřeží Itálie.

Převzato z FB profilu MUDr. Ivana Davida

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.