Součástí 4. armádního sboru, který byl řeckou vládou vyslán na hranice s Tureckem bránit migrantům v nelegálním vstupu do země, je i tankový pluk. Jeho příslušníci nafotili jednoduchou a jasnou zprávu pro migranty a jejich turecké pašeráky. Na transparentu je řecky napsáno „Jsme připraveni!“. Tankisté obrázek umístili na twitter účet své jednotky. Jednoznačnost a srozumitelnost vzkazu se zalíbila i řeckým policistům a příslušníkům tajných služeb. Nyní jej s pomocí svých hackerů šíří i na mobily migrantů, které byly lokalizovány na hranici s Řeckem. Spolu s informací, že vojáci na hranicích jsou vybaveni ostrou municí.

 

 

 

Ptáte se jak je možné, že Řecko, které několik let nebránilo migrantům ve vstupu do EU, nyní prudce otočilo politický kurz? Je tomu tak proto, že od listopadu 2019 v Řecku vládne nová vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise z konzervativní strany Nová demokracie. Současný řecký premiér ihned po nástupu do funkce upozornil, že Řecko poskytlo azyl největšímu počtu běženců v Evropě, ale že další stále přichází. „Tohle musí skončit!“, varoval Mitsotakis už v listopadu v inauguračním projevu. Jeho vláda během několika měsíců zpřísnila podmínky pro vyplácení sociálních podpor migrantům.

Od nástupu do úřadu současná řecká vláda připravovala i změny pravidel pro pobyt migrantů v zemi. Kromě dlouhé řady násilných trestných činů, kterých se migranti v Řecku dopouští – naposledy vyrabování pravoslavného kostela na ostrově Lesbos a surové zbití kněze – k tomu vládu přiměly i informace z Turecka. Loni na setkání paramilitární organizace Šedí vlci turecký prezident Recep Erogan prohlásil, že v zájmu rozšíření území Turecka je nutné změnit složení populace na řeckých ostrovech.

Šedí vlci jsou v některých evropských zemích jako Rakousko a Francie zakázaní jako teroristická organizace. V Turecku i v Evropě mají na svědomí řadu vražd a přepadení. V Turecku je vláda používá na „špinavou práci“, podobně jako nacisté používali SA. V roce 2018 Erdogan na srazu Šedých vlků zveřejnil plán na obnovu Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu.

 

 

 

V roce 2019 Erdogan ohlásil, že Turecko odstupuje od mírové smlouvy z Laussane, kterou byla po ukončena 1. světová válka mezi mocnostmi Dohody a bývalou Osmanskou říší. Laussanskou smlouvou byly stanoveny i nové hranice Turecka a ostrovy v Egejském moři byly přiřčeny Řecku, protože na nich žije většina Řeků. V roce 2019 Erdogan ohlásil, že Turecko vznáší územní nároky na řadu těchto ostrovů od Egejského moře až po pobřeží Itálie.

Převzato z FB profilu MUDr. Ivana Davida

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.