Čínští vědci včera večer zveřejnili, že nový koronavirus známý jako Covid 19 zmutoval do dvou podtypů. Nejnovější pozorování čínských vědců údajně ukazují, že nový koronavirus nedávno vygeneroval 149 mutačních bodů a vyvinul se do podtypu L a podtypu S.

Studie zjistila, že oba podtypy vykázaly významné rozdíly v geografickém rozložení.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Toto zjištění stačí, aby na další týden měla média postaráno o další mutace jejich koronavirovou. Velmi je bude rajcovat, že podtyp S je relativně starší verze, zatímco podtyp L je „agresivnější a nakažlivější“. Upozorňuje na to v nejnovějším komentáři z breberkovému šílenství František Roček.
Hloubkové porozumění různým podtypům pomůže odlišit léčbu a zabránit preventivně nebezpečí z nového kmene pneumonie, uvedli vědci.
Výzkum vychází z dokumentu „O původu a pokračujícím vývoji SARS-CoV“ publikovaném v úterý 3. března časopisem National Science Review. Sponzoroval ji Čínská akademie věd. Autoři práce jsou vědci Lu Jian, v Bioinformatickém centru na Pekingské univerzitě a Cui Jie působící na Shanghai Pasteur Institute na Čínské akademii věd.
Autoři se domnívají, že na základě vývoje nového koronaviru může existovat velký rozdíl v přenosové schopnosti a závažnosti onemocnění subtypů L a S. Podtyp L byl častější v raných stádiích ohniska ve Wu-chanu, ale frekvence podtypu L se po začátku ledna 2020 snížila.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Autoři se domnívají, že lidská intervence může vyvíjet větší selektivní tlak na podtyp L, a bez těchto zásahů může být podtyp L agresivnější a rychlejší. Na druhé straně, protože selekční tlak je relativně slabý, starší a méně agresivní S-podtyp se mohl v relativní frekvenci zvýšit.
Pro běžné smrtelníky to jsou jenom data, která vnímají jako další možný problém, ale umí je číst jako signály problémů epidemiologové a hygienici obecně. Nejdůležitějším signálem je, že je potřeba dále zkoumat do detailu genomická data, epidemiologická data a záznamy klinických symptomů pacientů s onemocněním koronaviry v roce 2019.
Pokud by nějací kret*ni mávli rukou nad zprávou, že První zprávy jsou dezinformační web, protože neleze do zadku mandarínům z EU, odkazuji demokratické fašisty na článek Asia Times . Tam potvrdí, že nekecám, dodává František Roček.
Převzato z: prvnizpravy.cz 
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.