Svazy Jihoafrické republiky spojily své síly a obviňují rodinu Rothschildů z toho, že se podílejí na pokusech o „zachycení“ podniků vlastněných státem.

Podle bulvárních novin vydal Národní svaz zpracovatelů kovu a Jihoafrická asociace leteckého personálu společné prohlášení, v němž uvádí, že Rothschildové „zasahují“ do státních podniků ze „sobeckých a chamtivých účelů“ s cílem zkrachovat jihoafrické aerolinie (South African Airways – SAA), aby mohly být privatizovány.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Rodina Rothschildů je nejznámější ze všech evropských bankovních dynastií; zhruba 200 let má velký vliv na ekonomické a nepřímo i politické dějiny Evropy. Také drží podíly v mnoha mezinírodních podnicích.

Jihoafrické svazy uvedly, že Rothschildové využívají spojku – člena představenstva aerolinek SAA – Marka Kingstona, který je také výkonným předsedou firmy Rothschild & Co. v Jihoafrické republice a byl dříve jejím generálním ředitelem. Odbory chtějí odstranit některé členy rady SAA, včetně Kingstona, stejně jako dalšího člena představenstva, který vlastně nese jméno Rothschild – bývalého předsedy burzy v Johannesburgu – Geoffa Rothschilda.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.