USA připravují teroristy na svých vojenských základnách v Sýrii. V rozhovoru s listem Komsomolskaja pravda to sdělil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov. Syrské vládní jednotky zcela zablokovaly vojenskou základnu USA v Et-Tanfu, na níž probíhá vojenský výcvik takzvané „umírněné opozice“. Samozřejmě, USA nenechají situaci bez povšimnutí, ale je třeba uvést další důležitou okolnost. Samotná přítomnost vojenské základny v Sýrii je nezákonná, neboť oficiální pozvání Ozbrojené síly USA nedostaly. V civilizovaném světě se to nazývá intervencí. 

 

[wp_ad_camp_2]


„Americká základna Et-Tanf v jižní části Sýrie je vymezena územím v okruhu 55 kilometrů. Podle údajů kosmické a jiných druhů rozvědky se na něm nacházejí oddíly teroristů. Vlastně se tam připravují“, řekl Gerasimov a doplnil údaje o základně v Shaddadi, kam bylo pod krytím Američanů vyvezeno Kurdy 400 teroristů z Rakky a dalších asi 800 osob přišlo z východního břehu Eufratu.

„Je to vlastně DAEŠ (organizace, která je v Rusku zakázána). Ale poté, co je „zpracují“, přebarvují se, dostanou nový název – Nová syrská armáda a další. Jejich úkolem je destabilizace situace. Domníváme se, že v Shaddadi je nyní asi 750 osob a nějakých 350 v Et-Tanfu“, prohlásil Gerasimov.

SAR zablokovala vojenskou základnu USA 
Syrské vládní jednotky zcela zablokovaly vojenskou základnu USA v Et-Tanfu, na níž probíhá vojenský výcvik takzvané „umírněné opozice“.

Ačkoli Spojené státy neskrývají pomoc odpůrcům Damašku, oficiálně stále prohlašují, že připravují oddíly pro boj s teroristy. Avšak zprávy o tom, že z území tábora vycházejí teroristé, přicházejí během posledních měsíců nepřetržitě. A obvinění americké strany z podpory radikálů lze považovat za naprosto reálné, když vezmeme v úvahu chování hegemona ve válce proti terorismu. Až příliš pasivní a humánní byly Státy a příliš často jimi podporované oddíly „opozice“ přecházely na stranu džihádistů.

Samotná poloha tábora vyvolává vážné problémy, protože oblast kolem základny je uzavřena a bezprostředně vedle Et-Tanfu se nachází uprchlický tábor v Er-Rubkanu. V důsledku toho se téměř 50 tisíc lidí ocitlo v izolaci.

Území Sýrie je zcela očištěno od všech bašt a formací v Rusku zakázané skupiny DAEŠ. K jakému boji, a co je nejdůležitější, s kým, USA připravují lidi, není jasné. Jejich odpovědi, týkající se této základny také nejsou srozumitelné, Státy prostě nemohou vysvětlit účelnost daného zařízení.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podobná blokáda SAR může vytvořit podmínky, které jsou velmi nepříjemné pro Západ, neboť být pod neustálým tlakem a dohledem a provádět tajnou přípravu teroristů, se už nepodaří. Je to velmi správné taktické rozhodnutí, které umožní řešit problém bez použití síly, bez přímých výhrůžek.

Samozřejmě, USA nenechají situaci bez povšimnutí, ale je třeba uvést další důležitou okolnost. Samotná přítomnost vojenské základny v Sýrii je nezákonná, neboť oficiální pozvání Ozbrojené síly USA nedostaly. V civilizovaném světě se to nazývá intervencí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.