…..no a kolik smluv vlastně dodrželo USA? Žádnou, všechny porušily okamžitě, a i s touto jistotou je podepisovali. Nyní se tomu diví, když jim někdo nastaví jejich vlastní zrcadlo chování….

00:54

Rusi o krok vpred? “Majú novú zbraň. Nemáme proti nej obranu,” povedal americký generál. Podľa neho však porušili zmluvu

[wp_ad_camp_1]

Spojené štáty sa údajne nedokážu brániť proti najnovším ruským raketovým námorným strelám.

Generál John Hyten zo STRATCOM, pobočky americkej armády z oblasti kontroly jadrových síl, vyhlásil, že USA nemajú žiadnu obranu proti týmto strelám.

Na snímke generál John Hyten

​„Nemáme pred ňou žiadnu obranu, najmä pri obrane našich európskych spojencov,“ povedal generál Hyten, pred senátnym výborom pre ozbrojené sily USA.

”Tento systém sa môže pohybovať a ohroziť teda väčšinu európskeho kontinentu v závislosti od toho, kde je nasadený … Je to problém a budeme musieť zistiť, ako s ním zaobchádzať ako národ,” cituje generála agentúra AFP.

Generál však zdôraznil, že touto novou zbraňou Rusko porušilo Zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF) z roku 1987. Tieto nové rakety môžu dokonca niesť aj jadrový náklad.

Američania teraz uvažujú, ako sa s touto zbraňou vysporiadať. Zakladateľ Arm Control Wonk Jeffrey Lewis podotkol, že by mohli Rusku odpovedať silou.

„Musíme Rusom pripomenúť, prečo je pre nich táto zmluva užitočná…Viete si predstaviť tie hrozné veci, ktoré by sme mohli umiestniť do Poľska ?” cituje Lewisa portál Business Insider.

Samuel Poništ

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.