;

Sergej Šojgu vyzval nemeckú ministerku obrany, aby si pripomenula históriu, píše portál Kommersant

 

 

Ruský minister obrany Sergej Šojgu počas rozhovoru na stanici Rossia 24 odporučil Nemecku, aby si pripomenulo históriu ešte predtým, než začne navrhovať opatrenia proti Rusku z pozície sily. Tak odpovedal na žiadosť o vyjadrenie sa k vyhláseniunemeckej ministerky obrany Ursuly von der Leyen z apríla. Podľa ruského ministra, „po tom všetkom, čo Nemecko urobilo našej krajine,“ Nemecko by takéto vyhlásenia nemalo robiť „ďalších 200 rokov„.

Čo sa týka rozhovorov z pozície sily, opäť – vráťte sa k histórii,“ poradil Sergej Šojgu. „Ak si to sami neviete prečítať, opýtajte sa starých ľudí, aké to je hovoriť s Ruskom z pozície sily. Určite vám to budú môcť povedať.

Pani von der Leyen v rozhovore pre Bild uviedla, že „prezident Putin si neváži slabosť a zhovievavosť alebo zhovievavosť neznamená, že bude priateľskejší„. Obhajovala pokračovanie politiky sankcií s cieľom dosiahnuť, aby Moskva splnila svoje záväzky vyplývajúce z dohôd z Minska. Nemecká ministerka dodala, že Rusko podporuje sýrsky prezident Bashar al-Assada. „Preto je dôležité, aby sme boli pripravení prijať pozíciu jednoty a sily počas dialógu s Moskvou,“ povedala.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.