Podľa doterajších zistení holandských médií 53-ročná politička mala spáchať samovraždu v stredu, krátko po tom, ako zdieľala video na sociálnych médiách, v ktorom tvrdila, že ju pred rokom uniesol a znásilnil moslimský gang.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dilleová slúžila ako poslankyňa za Stranu slobodných od roku 2010 do roku 2012 a následne sa vrátila na svoju predošlú pozíciu v mestskej rade v Haagu. Líder strany Geert Wilders je otvoreným kritikom islamu. Samovraždu potvrdila miestna šéfka strany Karen Gerbrandová, ktorá povedala, že Dillevoá “už viac nemohla znášať svoje trápenie”.

Vo videu poslankyňa znepokojene rozprávala a nervózne sa rozhliadala. Tvrdila, že gang ju vydiera a vyhráža sa jej smrťou v prípade ak zverejní informácie o únose.

“Chcem, aby svet poznal pravdu. 15. marca 2017 som bola napadnutá, unesená a znásilnená skupinou moslimov, pretože chceli, aby som mlčala v mestskej rade v Haagu,” uviedla vo videu. Skutok sa mal udiať 15. marca minulého roka v deň parlamentných volieb. “O tom, čo sa to stalo, som nikomu nepovedala.”

Dodala, že opúšťa politiku, pretože sa bojí, že niekto môže ublížiť jej deťom. “Nemôžem s tým žiť. Preto som sa rozhodla skončiť.” Video bolo odstránené krátko po tom, čo bolo zverejnené online.

Hovorca polície vo štvrtok povedal popoludní miestnym médiám, že Dilleová sa obrátila na políciu s informáciami o údajnom útoku, ale nikdy nepodala formálnu sťažnosť.

“Mali sme s ňou viacero kontaktov, vrátane nedávneho,” povedala pre holandský denník Algemeen Dagblad hovorkyňa polície Hilde Vijverbergová.

“Hovorilo sme o znásilnení. Ponúkli sme jej pomoc a povedali, že potrebujeme formálnu sťažnosť a konkrétne dôkazy na začatie vyšetrovania. Nedostali sme žiadne konkrétne informácie, ktoré by nám umožnili začať vyšetrovanie. ”

Vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri Wilders povedal, že bol šokovaný Dillovej smrťou.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.