Ruské vzdušné a kosmické síly v noci na dnešek zasáhly 51 ukrajinských vojenských cílů, včetně dvou dělostřeleckých skupin a dvou raketových systémů s vícenásobným odpalováním (MLRS), informoval v neděli novináře mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Během noci strategické letectvo ruských vzdušně-kosmických sil zasáhlo 51 ukrajinských vojenských objektů. Patří mezi ně: čtyři velitelská stanoviště, dva odpalovací systémy raketových systémů země-vzduch Osa-AKM v okolí obcí Barvenkovo a Slavjansk, dvě dělostřelecké baterie, dva raketové systémy s vícenásobným odpalováním, čtyři polní dělostřelecké a raketové sklady v okolí obcí Konstantinovka a Krestische, jakož i 32 bráněných stanovišť a oblastí soustředění vojenské techniky ukrajinských ozbrojených sil,“ uvedl.

„Dnes ráno byla pomocí vysoce přesných raket odpalovaných z moře a vzduchu zlikvidována ropná rafinerie a tři sklady paliv a maziv, které zásobovaly palivem skupinu ukrajinských vojsk ve směru na Nikolajev,“ uvedl.

„Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zlikvidováno 125 bojových letounů a 88 vrtulníků a 383 bezpilotních prostředků, 221 raketových systémů země-vzduch, 1903 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 207 raketových systémů s vícenásobným odpalováním, 805 kusů polní dělostřelecké výzbroje a minometů a 1781 kusů speciální vojenské automobilní techniky,“ uvedl.

Podle něj dnes systémy protivzdušné obrany ruských vzdušně-kosmických sil sestřelily dva ukrajinské drony v okolí obcí Kudrjašovka a Šurovka.

Zdroj: TASS (3.4.2022)

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.