;

Rusko předběhlo Čínu a dostalo se na páté místo na světovém žebříčku, co se zásoby zlata týče. Koncem března činil objem drahého kovu v rezervách ruské centrální banky 1 890,8 tun, informoval o tom 31. května list Kommersant s odkazem na data Světové rady pro zlato (WGC).

 

 

Centrální banka Ruské federace se tak pojistila před riziky související s aktivitami finančních regulátorů USA a EU a také s geopolitickou nejistotou, píše list.

Soudě podle tempa, kterým ruská centrální banka rezervy zlata zvyšuje, si mezi centrálními bankami všech zemí zachová vedoucí pozici. Za posledních 10 let zvýšila zásoby zlata o tisíc tun, přičemž za 4 poslední roky to bylo 850 tun. Na druhém místě v žebříčku zemí s nejrychleji rostoucí rezervou zlata je Lidová banka Číny, která za poslední 4 roky  zvýšila zásoby zlata o 788 tun.Zásoby zlata v Kazachstánu a Turecku stouply za 4 roky o 161,4 a 111 tun.

Největší centrální banky začaly zvyšovat zásoby zlata po krizi v letech 2008-2009, vysvětlují experti. V mnohém byla překonána díky přílivu obrovských částek do světové ekonomiky, což způsobilo růst inflace. Zlato je považováno za protiinflační nástroj ověřený časem, zdůrazňují znalci

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.