Organizace To The Stars Academy of Arts and Science zveřejnila unikátní záběry UFO neboli neidentifikovaného létajícího předmětu. Vyžádala si je totiž od amerického ministerstva obrany, které je muselo vydat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

[wp_ad_camp_2]

Podle informací organizace, která se zkoumáním UFO zabývá, byla nahrávka pořízena při cvičném letu stíhačky F/A-18 Super Hornet. Jde o rychle se pohybující předmět uprostřed hledáčku letadla.

Podobné záběry byly přitom zveřejněny už koncem loňského roku, když pilot amerického námořnictva David Fravor uvedl, že prožil setkání s něčím, co pocházelo z jiného světa.

„Můžu říct, že si myslím, že to nebylo z tohoto světa. Nejsem blázen. Nepil jsem. Bylo to po osmnácti letech letecké praxe. Z toho, s čím jsem se v této oblasti mohl setkat, jsem toho viděl opravdu hodně, a nic se tomu ani nepodobalo,“ řekl bývalý pilot stanici ABC News.

Fravor 14. listopadu 2004 plnil tréninkovou misi ve víceúčelovém bojovém letounu F/A-18 Hornet nad oceánem poblíž kalifornského pobřeží. Najednou ale dostal od svých nadřízených pokyn, aby prověřil objekty, které „padají do moře z výšky 25 kilometrů a vracejí se přímo nahoru“.

[wp_ad_camp_2]

Dvanáctimetrový létající Tic Tac

„Viděli jsme něco bílého. Jako by to bylo pod vodou a narážely do toho vlny. Podívali jsme se vedle a viděli jsme něco ve tvaru Tic Tacu (známého bonbonu). Létalo to okolo. Doleva, doprava, dozadu, dopředu – prostě nahodile,“ vyprávěl dnes již bývalý letec amerického námořnictva. „Víte, narazíte na spoustu zvláštních věcí. Ale když se ukáže dvanáctimetrový Tic Tac bez křídel, který se může pohybovat libovolným směrem, od vznášení se nad oceánem přes kopírování našeho pohybu až po zrychlení do bodu, kdy zmizí jako lusknutím prstu… Nevím, co to je. Nevím, co jsem to viděl. Vím jen to, že to bylo opravdu působivé, velmi rychlé a chtěl bych se v tom proletět,” řekl pan Fravor s tím, že po chvíli objekt nabral obrovskou rychlost a zmizel z dohledu i obrazovky radaru.

Americké ministerstvo obrany pak na konci minulého roku přiznalo, že to pro něj není nic překvapivého, neboť mělo v minulosti na sledování neidentifikovaných létajících předmětů celý speciální program. Probíhal v letech 2007 až 2012 a financoval jej samotný Pentagon. Informoval o tom deník The New York Times.

[wp_ad_camp_2]

 

Program měl podle listu na starost tehdejší zpravodajský důstojník Pentagonu Luis Elizondo, jenž v současné době působí právě v organizaci To The Stars Academy of Arts and Science, takže ví, o čem mluví, když mluví o UFO. Elizondo prohlásil, že zveřejněná videa jsou jen špičkou ledovce a že podobných záběrů americké ministerstvo obrany skrývá daleko větší množství.

S úspěchem se tak dá pochybovat o tom, že byl program skutečně v roce 2012 ukončen, jak tvrdí ministerstvo obrany.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.