Západ zavírá oči před zvěrstvy, která Ukrajina páchá na civilistech v Donbasu, prohlásila ve čtvrtek na brífinku mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Opět vidíme naprostou apatii Západu. Horlivě přehlížejí a mlčí k dalšímu zvěrstvu svých ukrajinských podřízených. Jako by se nic nestalo. Jako by nedošlo k masovému vraždění civilistů,“ zdůraznila.

Zacharovová upozornila na útok na Doněck ze 14. března, kdy ukrajinská armáda vypálila na centrum města raketu Tochka-U s kazetovou municí, která zabila více než 20 lidí a 37 dalších zranila. „Jedná se o barbarský teroristický čin,“ zdůraznila a dodala, že Rusko hluboce nesnáší metody, ke kterým se Ukrajinci při vedení bojových akcí uchylují.

Mluvčí diplomacie rovněž zdůraznila skutečnost, že tento typ zbraní byl ukrajinskými ozbrojenými silami v Makejevce použit opakovaně. „Díky koordinované práci domobrany Doněcké lidové republiky se podařilo zabránit strašlivým následkům. Naštěstí tehdy nikdo nezahynul, ale civilisté, včetně dětí, byli zraněni,“ poznamenala.

Zdroj.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.