Ruský prezident z letiště zamířil přímo do Vatikánu, aby se setkal s papežem Františkem. Sekretář Kremlu Jurij Ushakov dříve uvedl, že mezi tématy k jednání bude situace v Sýrii, situace na jihovýchodě Ukrajiny a dialog mezi ruskou pravoslavnou církví a římskokatolickou církví. 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Z Vatikánu se ruský prezident vydá na setkání s italským prezidentem Sergiem Mattarellou, po němž budou následovat rozhovory s premiérem Giuseppe Contem. Oba vedoucí představitelé řeknou o výsledcích setkání novinářům na tiskové konferenci.

*****

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o pozastavení platnosti dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), který dnešním (3.7.) zveřejněním v úředním věstníku vstoupil v platnost. Dohodu Rusko a USA podepsaly v roce 1987 a její vypovězení s půlroční lhůtou Washington oznámil letos v únoru.

*****

Ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že je příliš brzy na to, aby mluvil o tom, co udělá poté, až skončí svůj mandát v úřadu prezidenta, řekl v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera, zveřejněného ve čtvrtek před jeho návštěvou Itálie.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

„Je příliš brzy o tom mluvit. Je před námi pět dalších let tvrdé práce,“ řekl. „A vzhledem k tomu, že jsme svědky toho, jak nám ve světě řádí vichřice, je těžké předpovídat,“ dodal Putin.

přeložila tereza | zdroj: tass.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.