Německý magazín Focus vyzpovídal šéfa Severokorejského mírového výboru a bylo to něco. Ri Chung se předvedl jako statečný obránce ideologie své země a ukázal, jak moc dokáže politická propaganda ovlivnit smýšlení a život člověka. Vůdce své země totiž považuje za bohy. Přestože se jedná o vrahy.
[wp_ad_camp_1]

Hrůza z jaderné války? Ale vůbec ne. Atomové zbraně jsou přece nejlepším nástrojem, jak udržet mír. „Země, co neumí zastrašit silou potenciálního nepřítele, se nemůže nikdy ubránit. Jak dopadly jiné a slabší země? Na takové státy útočí Spojené státy. My jsme hrdí, že máme takovou vojenskou sílu. Zaručuje nám to, že nikdy nebudeme kolonií jiné země,“ tvrdí severokorejský komunista v rozhovoru pro německý Focus.

 [wp_ad_camp_1]

Muž také nechal nahlédnout do kultu, který se vznáší kolem předsedy strany Kim Čong-una a dalších „božských“ představitelů země. „Neumíme si představit život bez našich velkých vůdců. Osvobodili nás od nadvlády Japonska a plní veškeré naše sny. Umožňují nám svobodný život v nezávislé vlasti. Ta je sice malá, ale hodně hrdá. V minulosti jsme ale byli slabí a často se dostávali do područí silnějších zemí. To je již bohudík pryč díky našim vynikajícím vůdcům, jaké jsme za pět tisíc let historie země neměli,“ domnívá se Ri Chung.

[wp_ad_camp_1]

Je velmi pravděpodobné, že většinové obyvatelstvo země pouze matně tuší, jak krvavou rukou představitelé KLDR vládnou. Ale když se kácí les… Panteon božských představitelů země vtloukají političtí pracovníci do hlavy každému malému dítěti a není divu, že neexistuje sebemenší pochybnost o neomylnosti strany vedené Kimem.

[wp_ad_camp_1]

Zpovídaný činitel byl velmi dotčený, když padla zdánlivě banální otázka – Mohou se vůdcové KLDR mýlit?

Samozřejmě, že to nepřipadá v úvahu. „Tohle už nikdy nevyslovujte! Naši vůdci si zaslouží respekt. V mé přítomnosti o nich nikdo tímto stylem nebude hovořit. Vůdce nosíme ve svých srdcích. Velmi si jich vážíme a jsme na ně napojeni. Nevím, jak jinak bych vám to popsal,“rozhorlil se severokorejský činovník.

[wp_ad_camp_1]

No nemáme se u nás krásně?

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.