I přes očkování jsou senioři stále více infikováni v domovech důchodců – v některých případech obyvatelé dokonce umírají. Míra úmrtnosti dosahuje v některých domovech dokonce 19 až 22 procent. Lékaři se odvolávají na to, že 94 nebo 95procentní ochrana očkováním se vytváří až jeden týden po první dávce vakcíny – „a ne dříve.“

Očkovací kampaň spolkové vlády byla zahájena dne 27. prosince 2020. Od té doby byly v mnoha klinikách a nemocnicích aplikovány různé vakcíny, stejně jako v pečovatelských domech a domovech důchodců.

Cílem očkování je porazit infekční chorobu COVID-19. Politici doufají, že očkování zastaví špatnou situaci v Německu. V Německu však roste počet úmrtí v pečovatelských domech a domovech důchodců po prvním očkování, v jednom případě dokonce po druhém očkování.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Celosvětově pozorujeme, že obyvatelé domovů s pečovatelskou službou zemřeli krátce po očkování, například v Norsku, kde po očkování proti koronaviru zemřelo 23 lidí, nebo v USA , kde se o tom objevují zprávy z různých států.

16 úmrtí v Lipsku

Jak uvádí několik médií, v pečovatelském domě „Am Auenwald“ v Lipsku došlo k šestnácti úmrtím.  Bezprostředně po první dávce vakcinace 18. ledna propukla infekce koronavirem ve větší míře. Ze 70 obyvatel bylo 46 pozitivně testováno, 16 z nich zemřelo.

Jak uvádí „Bild“ 19. února, zemřelým bylo mezi 79 a 98 lety, pět mužů a jedenáct žen. Po uplynutí karantény, která trvala do 10. února, měli všichni obyvatelé opět negativní test.

S mírou úmrtnosti 22 procent se objevují první otázky, zda existuje přímá souvislost mezi očkováním a infekcí. Virologové tuto teorii popírají, někteří ji dokonce zcela vylučují.

Infektolog a imunolog Michael Borte z kliniky St. Georg v Lipsku řekl deníku „Leipziger Volkszeitung“ : „Že by očkování působilo jako katalyzátor a podporovalo onemocnění COVIDem-19, je vyloučeno.“

Podle lékaře mohli obyvatelé domova přijít do kontaktu s virem SARS-CoV-2 ještě před očkováním.

Dalším faktorem je, že v té době ještě nebyli očkovaní podruhé. Teprve poté by vakcína mRNA poskytla ochranu. Mezi první a druhou vakcinací jsou tři týdny.

 

[wp_ad_camp_2]

 

15 úmrtí v Leverkusenu

Podle údajů „RTL“ ze dne 31. ledna zemřelo 15 obyvatel na mutaci B 1.1.7 v centru pro seniory v Leverkusenu. První infekce byla hlášena již 28. prosince 2020. První očkování bylo provedeno o dva dny později. Odpovědné osoby proto předpokládají, že se virus rozšířil ještě před očkováním.

„Ze studií víme, že úplná ochrana očkování proti nemoci existuje teprve tehdy, když máme druhou dávku očkování,“ vysvětlil virolog Dr. Martin Stürmer v rozhovoru pro „RTL.“

„Asi dvanáct dní po prvním očkování můžeme předpokládat, že byla zajištěna alespoň částečná ochrana,“ uvedl lékař.

Proto předpokládá, že pokud jste byli nakaženi virem, mohli byste mít stále těžký průběh onemocnění a možná dokonce i zemřít.

Podobný případ jako v Lipsku byl zaregistrován v Emsteku (okres Oldenburg). Po druhé dávce očkování, které proběhlo 18. a 19. ledna, zemřelo pět obyvatel domova. Mluvčí okresu řekl „Bildu“ , že budou vyšetřovat každý případ úmrtí zvlášť.

Nejasné, jak se senioři nakazili po očkování

Neznámá osoba z jednoho berlínského domova s pečovatelskou službou informovala, že během několika týdnů zemřelo šest místních obyvatel, i když byli před první vakcínou proti viru negativně testováni. Případy nákazy koronavirem se zde vyskytly také bezprostředně po první dávce vakcínou od Pfizer / BioNTech.

Z Osnabrücku bylo hlášeno, že počátkem února bylo po druhé vakcinaci 14 obyvatel domova důchodců infikováno mutací B 1.1.7.

V domově v Osnabrücku, stejně jako ve všech výše zmíněných zařízeních, nemohou správci domovů nijak vysvětlit, jak se virus do domovů dostal. Všichni zaměstnanci a kdokoli jiný, kdo má sem přístup, jsou pravidelně testováni.

Vedoucí zařízení Haus St. Marien, Tim Rotthaus, řekl deníku „Bild“: „Byli jsme všichni šťastní, když jsme dokončili druhou dávku očkování. Dodalo nám to pocit bezpečí.“ V tomto zařízení žije přes 100 seniorů.

„Až do minulého týdne jsme neměli ani jeden případ, byli jsme šťastní a hrdí, že jsme to zvládli tak dobře,“ řekl Rotthaus.

Virolog Bernhard Fleckenstein z univerzity v Erlangenu naznačil deníku Bild, že se dosud předpokládalo, že se po očkování stále můžete nakazit, ale již nebudete trpět závažným průběhem.

V Německu vyšetřuje Institut Paula Ehrlicha (PEI) nejméně deset úmrtí , ale spojitost mezi očkováním a infekcí považuje spíše za nepravděpodobnou. Brigitte Keller-Stanislawski, vedoucí oddělení odpovědného za bezpečnost léčiv a léčivých přípravků, nemohla z důvodu osobní ochrany o jednotlivých případech říci nic konkrétního, „ale jedná se o velmi vážně nemocné pacienty s mnoha již existujícími chorobami“.

Známý je však případ z Weyhe v Dolním Sasku. Z dosud neznámých důvodů tam zemřela seniorka, která byla celkově zdravá pouhou hodinu po očkování. Její tělo bude také podrobeno PEI k pitvě.

Podle bezpečnostní zprávy  PEI ze dne 28. ledna byla „míra hlášení u všech jednotlivých případů 0,7 na 1 000 očkovacích dávek, u závažných případů 0,1 na 1 000 očkovacích dávek celkem.“

Pro tadesco přeložila marki | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.