…..psal jsem v minulosti nespočetněkrát, jak je to s klesáním země pod povrch pro případ, že bychom bydleli na povrchu planety. Je to až únavné. Zde se můžete podívat na výpočty v tabulce….
08:54
Musím upozornit, že nežijeme ani na povrchu zeměkoule, není ani PLACATÁ, jak se v níže uvedené teorii můžete podívat, ale je dutá! My žijeme uvnitř. Veškeré důkazy jsem v minulosti předložil!!!!!
Na velkou vzdálenost lidské oko vnímá vypouklé věci vydutě a vyduté vypoukle!!!!
1. Výpočet zakřivení Zeměkoule:
Pokud je naše země Zeměkoulí, jak se dnes všude věří a tvrdí, pak se musí její povrch neustále zakřivovat, včetně vodních hladin. Protože údajně známe poloměr zeměkoule (6378 km), může si každý vypočítat i ověřit, zdali je to pravda. Nejjednodušší výpočet spádu od horizontu T je podle vzorce:
h = 8″ x Míle2
(8 palců krát vzdálenost v mílích na druhou).
Pokud se díváme od vodní hladiny či zamrzlé plochy vpřed, pak jednu míli daleko by měl být spád horizontu 8 palců (20 cm/A), dvě míle daleko 32 palců (81 cm/B) a tři míle daleko 72 palců (182 cm/C). Tři míle je tedy necelých pět kilometrů a spád činí už téměř dva metry!
Většina lidí si neuvědomuje, kolik to zakřivení dělá na tak malé pozorovatelné vzdálenosti jako je 5, 10, 20, 30, 40, 50 km. Myslíme si, že naše Zeměkoule je tak obrovská, že se to zaoblení nedá ověřit. Ale to je omyl. Zakřivení se dá spočítat, ale nedá se ověřit, protože neexistuje. Země je totiž placatá a náš pohled se řídí zákony perskpektivy.
Lodě, ostrovy, majáky, města a další objekty jsou vidět na tyto i větší vzdálenosti, i když by podle výpočtu zakřivení neměly být vůbec nebo částečně vidět. To je test, který si může každý udělat.
Jak mi nedávno sdělil jeden pan inženýr, geodézie učí, že zakřivení je téměř nulové až do vzdálenosti 30 km. Samozřejmě, protože země není kulatá. Kdyby byla, museli by to při stavbách zohlednit.
Zde je tabulka s výpočtem spádu horizontu (zakřivení):
Pro vysvětlení: Levý žlutý sloupec ukazuje vzdálenost v km od bodu T, pravý žlutý sloupec ukazuje spád daný zakřivením, tedy výšku, kterou bychom neměli vidět z onoho bodu T z prvního obrázku na danou vzdálenost.
Příklad 1: Dejme tomu, že je před námi ostrov 40 km daleko, jehož nejvyšší bod má nadmořskou výšku 100 m. Tabulka ukazuje, že spád horizontu dělá pro tuto vzdálenost 127 m. Je-li nejvyšší bod tohoto ostrova nižší než 127 metrů, neměli bychom tento ostrov vůbec vidět.
Příklad 2: Plavíme se v malém člunu a před námi je ve vzdálenosti 40 km vidět světlo majáku. Toto světlo by nemělo být vůbec vidět, pokud je v nižší nadmořské výšce než 127 m.
Než si uvedeme experimenty a důkazy, že zakřivení ve skutečnosti neexistuje, je dobré znát způsoby výpočtů. Ten nejjednodušší jsem už uvedl výše. Zde je výpočet pomocí Pythagorovy věty:
Zde stačí vyplnit dva údaje: h0 – výška očí, d0 – vzdálenost cíle, kliknout na “Calculate” a níže se nám objeví výpočet d1 = horizont distance (vzdálenost horizontu od očí) a h1 = skrytá výška (spád) cíle, tedy to, co by nemělo být vidět na “zeměkouli”. Pod výpočty je jasný obrázek znázorňující každou položku výpočtu.
Pokud by vám tyto vzorečky nestačily, hledejte na netu nebo požádejte např. studenta nebo profesora na univerzitě, ať vám vypočítá zakřivení zeměkoule.
2. Důkazy nezakřivení Země:
1. Maják Dunkerque Light
Vrchol majáku dosahuje výšky 194 stop nad mořem, je viditelný z 28 mil a z této vzdálenosti by měl být 198 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
2. Maják Cape Bonavista, New Founldland
Tento maják dosahuje výšky 150 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 35 mil a měl by být 490 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
3. Kostel St. Botolph Parish Church v Bostonu
Tento kostel dosahuje výšky 290 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 40 mil a měl by být 800 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
4. Maják Isle of Wight
Tento maják dosahuje výšky 180 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti 42 mil a měl by být 996 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
5. Maják Cape L´Agulhas, Jížní Afrika
Tento maják dosahuje výšky 238 stop nad mořem, je viditelný ze vzdálenosti větší než 50 mil a měl by být přinejmenším 1400 stop pod horizontem. Jelikož je vidět, zakřivení země je vyvráceno.
6. Socha Svobody, New York
Socha Svobody je ve výšce 326 stop nad mořem, je viditelná ze vzdálenosti 60 mil a měla by být 2074 stop pod horizontem. Jelikož není, zakřivení země je vyvráceno.
7. Chicago
Joshua Nowicki vyfotil město Chicago ze vzdálenosti 60 mil přes jezero Michigan. Zde je časosběrné video jeho fotografií
Podle místa, ze kterého to fotil, a vzdálenosti 60 mil, by město nemělo být vidět. Lokální média brzy po jeho zveřejnění reagovala tím, že to vysvětlovala jako obdivuhodný jev fatamorgány, což neodpovídá skutečnosti. Zde veřejná média:
8. Pohled z balónu 20 mil vysoko:
Vezměte v úvahu, že u těchto balónů jsou většinou použity kamery GoPro s efektem rybího oka, které deformuje realitu oběma směry. Je třeba použít selský rozum a vidět střední hodnotu. Horizont je ve skutečnosti rovný.
Vezměte taky v úvahu, že i v takové výšce je horizont v úrovni očí (čočky kamery), jelikož balón neustále stoupá, dokud nepraskne, a proto je kolmo k zemi a kamera nastavena vodorovně se zemí. Kdyby byla země kulatá, musela by se kamera sklonit dolů, aby mohla vidět povrch země.
9. Záběry z dalšího balónu
10. Záběry z jiného balónu
Mnoho dalších důkazů naleznete zde nebo na internetu.
Všech 200 důkazů, že Země není rotující koule, najdete také v této videoprezentaci (anglicky):
🙂 Tak prý je vidět Socha Svobody na vzdálenost 96 km, no možná tak z letadla. Zkuste si toto – zadejte si na Google Maps Alice Town, Bahamy a dívejte se přes StreetView přímo na západ. Nachází se tam město Miami, ve vzdálenosti cca 90 km. Nejvyšší budova zde má 240 m – Four Seasons Hotel. A není z něj vidět, stejně jako z celého dalšího Miami, ani prd. Aby taky ne, podle elementárního výpočtu je totiž cca 590 m pod hladinou viditelného horizontu… Stejný případ se zde uváděným Chicagem… Podívejte na mapu a pohledy ze St Joseph, což je 60 km (ani to nejsou zde uváděné míle) od Chicaga přes Michiganské jezero. Opět ani ťuk… Zajímavé je, že od stejného autora na jeho stránkách je ale třeba i toto video (https://www.youtube.com/watch?v=gjpNfs_6wKM) – natočeno z Union Per a vzdálenost tedy cca 35 km a budovy jsou poloviční… A jasně vidíte, že spodní části všech budov nejsou vidět…
Nelze brát google maps. Myslíte si, že google to neupraví?
Luděk
11.6.2017 08:41
Takovéto informace slouží ke zdiskreditování alternativní scény. Zkoumám ezoteriku 15let, ale z pohledu vynálezce. Na 10 let jsem se nechal zblbnout ledasčím, ale v posledních letech už sleduji jen pár informátorů. Divil jsem se proč Cobra občas opakuje že země je kulatá. A teď jsem náhodou narazil na tento článek kde opravdu existuje komunita která tomu nevěří. Velmi málo lidí má rozvinutý cit pro fyziku, tak se nechají ovlivnit zjednodušenou teorií kde chybí nějaká podstatná informace. Zakřivenost země si zkontrolujte na klidné hladině na předmětech vysokých desítky centimetrů. Tam je změna tlaku vzduchu malá. Na vysokých objektech ve velké vzdálenosti máte těžko odhadnutelnou chybu z toho, že nzduch se chová jako optika. S výškou klesá tlak, což spolu se zakřivením země z něho dělá čočku. Proto se slunce a měsíc na horizontu jeví jako mnohem větší, protože ho zvětšuje vzduchová čočka. Podobně vám zvětšuje ty majáky. Podobně nad horkou silnicí vidíte jak se tetelí ohřátý vzduch, a hýbe to s obrazem na který se do dálky skrze něj díváte. Protože teplý vzduch má nižší hustotu, a tím jiný optický lom. A na výšce desítky až stovky metrů už je změna tlaku a tím i hustoty velká. A přes takovou optiku se těžko něčeho doměříte na příkladech z tohoto článku. Koukejte raději na bojky nebo malé loďky na kratší vzdálenosti. Tam bude malý rozdíl tlaku a tak i malá optická chyba.
Maťa
13.5.2017 20:58
To je neuvěřitelné.. I když vezmeme v potaz, že Země není ideální koule, stále vidíme věci, které bychom videt neměli. Jediné, čemu stále úplně nerozumím – jak to tedy je s časovými pásmy? Se Sluncem?
atrej ystma 776
21.1.2017 14:13
Slovensko? Proč jen Slovensko, zastánci teorie jsou určitě po celém světě…
🙂 Tak prý je vidět Socha Svobody na vzdálenost 96 km, no možná tak z letadla. Zkuste si toto – zadejte si na Google Maps Alice Town, Bahamy a dívejte se přes StreetView přímo na západ. Nachází se tam město Miami, ve vzdálenosti cca 90 km. Nejvyšší budova zde má 240 m – Four Seasons Hotel. A není z něj vidět, stejně jako z celého dalšího Miami, ani prd. Aby taky ne, podle elementárního výpočtu je totiž cca 590 m pod hladinou viditelného horizontu… Stejný případ se zde uváděným Chicagem… Podívejte na mapu a pohledy ze St Joseph, což je 60 km (ani to nejsou zde uváděné míle) od Chicaga přes Michiganské jezero. Opět ani ťuk… Zajímavé je, že od stejného autora na jeho stránkách je ale třeba i toto video (https://www.youtube.com/watch?v=gjpNfs_6wKM) – natočeno z Union Per a vzdálenost tedy cca 35 km a budovy jsou poloviční… A jasně vidíte, že spodní části všech budov nejsou vidět…
Nelze brát google maps. Myslíte si, že google to neupraví?
Takovéto informace slouží ke zdiskreditování alternativní scény. Zkoumám ezoteriku 15let, ale z pohledu vynálezce. Na 10 let jsem se nechal zblbnout ledasčím, ale v posledních letech už sleduji jen pár informátorů. Divil jsem se proč Cobra občas opakuje že země je kulatá. A teď jsem náhodou narazil na tento článek kde opravdu existuje komunita která tomu nevěří. Velmi málo lidí má rozvinutý cit pro fyziku, tak se nechají ovlivnit zjednodušenou teorií kde chybí nějaká podstatná informace. Zakřivenost země si zkontrolujte na klidné hladině na předmětech vysokých desítky centimetrů. Tam je změna tlaku vzduchu malá. Na vysokých objektech ve velké vzdálenosti máte těžko odhadnutelnou chybu z toho, že nzduch se chová jako optika. S výškou klesá tlak, což spolu se zakřivením země z něho dělá čočku. Proto se slunce a měsíc na horizontu jeví jako mnohem větší, protože ho zvětšuje vzduchová čočka. Podobně vám zvětšuje ty majáky. Podobně nad horkou silnicí vidíte jak se tetelí ohřátý vzduch, a hýbe to s obrazem na který se do dálky skrze něj díváte. Protože teplý vzduch má nižší hustotu, a tím jiný optický lom. A na výšce desítky až stovky metrů už je změna tlaku a tím i hustoty velká. A přes takovou optiku se těžko něčeho doměříte na příkladech z tohoto článku. Koukejte raději na bojky nebo malé loďky na kratší vzdálenosti. Tam bude malý rozdíl tlaku a tak i malá optická chyba.
To je neuvěřitelné.. I když vezmeme v potaz, že Země není ideální koule, stále vidíme věci, které bychom videt neměli. Jediné, čemu stále úplně nerozumím – jak to tedy je s časovými pásmy? Se Sluncem?
Slovensko? Proč jen Slovensko, zastánci teorie jsou určitě po celém světě…
A ví někdo vůbec skutečnou velikost Země?
Slovensko JE skutočne – ROZDELENÉ!
KOMU ČESŤ – TOMU SLÁVA!
Narcisovi Dankovi česť zjavne chýba!
https://www.cas.sk/clanok/500827/manzelka-dostojnika-reaguje-na-kapitana-danka-ponizili-a-potupili-ste-kazdeho-poctiveho-vojaka/
Maličkosť – v prípade ohrozenia Slovenska z vonku bude o situácii rozhodovať slovenská vláda zložená prevažne – z nevojakov!
https://www.cas.sk/clanok/500849/danko-sa-stal-tercom-posmechu-aj-kritiky-drsny-odkaz-profesionalnych-vojakov/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-cas_short&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2#
Hrdina z podstaty
https://www.cas.sk/clanok/500852/marek-nevahal-ani-sekundu-skocil-do-zumpy-a-zachranil-zivot-sabinke/
Jde to taky krásně spočítat na Lamanšském průlivu mezi Anglií a Francií.
Z francouzkého městečka Calais jde za dobrých podmínek dohlédnout do anglického Doveru, konkrétně jdou vidět Bílé útesy doverské.
Vzdálenost vzdušnou čarou Calais-Dover je přibližně 37km (podle Google Maps).
Wikipedie nám dodá jednoduchý vzorec pro výpočet jak daleko by MĚL být horizont, za který by NEMĚLO být vidět…..jenže za něj vidět jde, protože nežijeme na povrchu koule….
https://cs.wikipedia.org/wiki/Obzor
Lehce upravíme ten vzorec (h=d*d/13; d v kilometrech, h v metrech) co tam máme a zjistíme, že aby jsme viděli do vzdálenosti 37km musíme být přes 100 metrů nad hladinou moře(a mít ideální pozorovací podmínky, což přes hladinu moře nikdy nebude kvůli vypařování vody). V případě této fotky to 100metrů není, fotka je focena kousíček od Port de Calais možná 10 metrů nad hladinou moře.
Odkaz na panoramatickou fotku z Google Maps z přibližného místa, kde byla ta fotka vyfocena zde.
https://www.google.cz/maps/@50.9705282,1.8402228,3a,90y,0.64h,80.76t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-Oj2kzjfBkVM%2FVWTDQX6HBlI%2FAAAAAAABIAg%2FZN_ddF4DQNA4so8QdegwmibLDFnsYwmvACLIB!2e4!3e11!6s%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-Oj2kzjfBkVM%2FVWTDQX6HBlI%2FAAAAAAABIAg%2FZN_ddF4DQNA4so8QdegwmibLDFnsYwmvACLIB%2Fw203-h100-k-no-pi-0-ya259.67114-ro0-fo100%2F!7i10240!8i5120
Toto počítání lze použít jen v případě ideální koule, ale Země je hodně zdeformovaná, přeci jen bez vody vypadá takhle http://www.dailyhaha.com/_gifs/the-earth-without-water249.htm