;

Server Politico.eu přinesl informace o tom, že v budovách Evropského parlamentu dochází k sexuálnímu obtěžování. Oficiálně je sice možné si stěžovat, ale ženy, které tak učinily, prý zjistily, že se s jejich stížností nic nedělá.

Hollywood řeší kauzu Harveyho Weinsteina, který sexuálně obtěžoval celou řadu hereček. Evropský parlament teď podle serveru Politico.eu řeší podobný problém. Několik žen, které se pohybují v prostorách Evropského parlamentu, se prý také setkalo se sexuálním harašením, ale když si stěžovaly, s jejich stížností se bohužel nic nestalo. Dámy prý narazily na těžko proniknutelnou hradbu mlčení.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani oznámil, že politické těleso má nastavené postupy, s jejichž pomocí je možné se vypořádat se sexuálním obtěžováním. Existuje výbor, k němuž mohou sexuálně obtěžované pracovnice či pracovníci podat stížnost ze sexuálního obtěžování a tato stížnost bude řádně prošetřena. V poslední době prý ale žádná stížnost nepřišla.

Parlamentnilisty.cz mají ale k dispozici jiné informace. Čtyři ženy, které pracují na půdě Evropského parlamentu, si sexuálním obtěžováním prošly. Dvě z nich byly prý dokonce znásilněny svými kolegy.

„Pokud existují nějaké formální procedury, ani nevím, jaké jsou. Cítila jsem se naprosto ztracená,“ prozradila žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Požádala o pomoc svého nadřízeného, ale ani ten prý nevěděl, na koho se obrátit. Nakonec přece jen pomoc našla, ale základní rada prý stejně zněla, aby se obrátila na policii.

O tom, co se jí stalo, prý vědělo pět dalších zaměstnanců parlamentu, ale ti o tom mlčeli. Údajný násilník prý časem opustil své místo, ale dlouho se nic nedělo.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.