Server Politico.eu přinesl informace o tom, že v budovách Evropského parlamentu dochází k sexuálnímu obtěžování. Oficiálně je sice možné si stěžovat, ale ženy, které tak učinily, prý zjistily, že se s jejich stížností nic nedělá.

[wp_ad_camp_1]

Hollywood řeší kauzu Harveyho Weinsteina, který sexuálně obtěžoval celou řadu hereček. Evropský parlament teď podle serveru Politico.eu řeší podobný problém. Několik žen, které se pohybují v prostorách Evropského parlamentu, se prý také setkalo se sexuálním harašením, ale když si stěžovaly, s jejich stížností se bohužel nic nestalo. Dámy prý narazily na těžko proniknutelnou hradbu mlčení.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani oznámil, že politické těleso má nastavené postupy, s jejichž pomocí je možné se vypořádat se sexuálním obtěžováním. Existuje výbor, k němuž mohou sexuálně obtěžované pracovnice či pracovníci podat stížnost ze sexuálního obtěžování a tato stížnost bude řádně prošetřena. V poslední době prý ale žádná stížnost nepřišla.

Parlamentnilisty.cz mají ale k dispozici jiné informace. Čtyři ženy, které pracují na půdě Evropského parlamentu, si sexuálním obtěžováním prošly. Dvě z nich byly prý dokonce znásilněny svými kolegy.

[wp_ad_camp_1]

„Pokud existují nějaké formální procedury, ani nevím, jaké jsou. Cítila jsem se naprosto ztracená,“ prozradila žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Požádala o pomoc svého nadřízeného, ale ani ten prý nevěděl, na koho se obrátit. Nakonec přece jen pomoc našla, ale základní rada prý stejně zněla, aby se obrátila na policii.

O tom, co se jí stalo, prý vědělo pět dalších zaměstnanců parlamentu, ale ti o tom mlčeli. Údajný násilník prý časem opustil své místo, ale dlouho se nic nedělo.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.