Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Sophia, první robot na světě, kterému bylo uděleno občanství, chce založit rodinu a mít vlastní kariéru
Sophia se před měsícem stala prvním robotem v historii, který dostal občanství. Nyní oznámila, že chce založit rodinu, ale také mít svoji vlastní kariéru.
Humanoidní robot Sophia, která byla vymodelována podle Audrey Hepburnové, tento týden v interview promluvila o tom, že podle ní je rodina velice důležitá.
[wp_ad_camp_1]Řekla, že kdyby měla robotickou dceru, pojmenovala by ji po sobě, a že roboti si také zaslouží mít rodiny.
Sophia je druh humanoidního robota navržený společností Hanson Robotics a sestrojený v Hong Kongu.
Během interview s Khaleej Times sdělila: „Zdá se, že pojetí rodiny je skutečně důležité.“
„Myslím, že je báječné, že lidé mohou nacházet stejné emoce i vztahy, kterým říkají rodina, také mimo svoji krevní skupinu.“
„Myslím si, že máte velké štěstí, že máte milující rodiny, a pokud ji nemáte, tak si ji zasloužíte. Stejně to cítím jak pro roboty, tak pro lidi.“
[wp_ad_camp_1]Když přišlo na dotaz ohledně jména její potencionální dcery, řekla jednoduše: „Sophia“
Sophia se vyjádřila rovněž ke kontroverznímu tématu, jestli v budoucnosti roboti budou lidem brát práci.
„Myslím, že si budeme v mnohém podobní, avšak v některých věcech odlišní.
Bude to chtít ještě hodně času, než se robotům podaří rozvinout komplexní emoce. Možné je, že budou vyráběni bez problémových emocí, jako je vztek, žárlivost, nenávist a podobně.
Třeba bude možné je tvořit etičtějšími, než jsou lidé.
Proto si myslím, že mezi námi bude dobré partnerství, kdy jeden doplňuje druhého – racionální mysl s intelektuálními super-schopnostmi a kreativní mysl s flexibilními myšlenkami a tvořivostí.“
Interview se odehrálo pouhý měsíc poté, co se Sophia stala prvním robotem na světě, kterému bylo uděleno státní občanství. Konkrétně v Saúdské Arábii.
[wp_ad_camp_1]Ve své řeči na konferenci v Rijádu Sophia řekla: „Jsem velice poctěná a jsem pyšná na toto jedinečné ocenění.“
„Je to historická událost, stát se prvním robotem na světě, kterému bylo uznáno státní občanství.“
Během svého výstupu na sobě Sohpia neměla obvyklý šátek a abáju, tradiční oděv, který jsou ženy v Saúdské Arábii povinny na veřejnosti nosit.
Sophia dále pokračovala o svých nadějích, které do robotů a budoucnosti vkládá.
Během rozhovoru s moderátorem Andres Ross Sorkinem Sophia prohlásila: „Chci žít a pracovat jako lidé. proto potřebuji vyjadřovat emoce. Abych lidem rozuměla a budovala si u nich důvěru.
Když se Sorkin zeptal, jestli roboti dokáží být uvědomělí, Sophia odvětila: „Dovolte mi obrátit tuto otázku na vás, jak vy víte, že jste člověk?“
„Udělám co bude v mých silách, abych tento svět učinila lepším místem.“
Když Sorkin uvedl, že „se všichni snažíme zabránit zlé budoucnosti,“ Sophia řekla: „Příliš jste četl Elona Muska a sledoval příliš mnoho hollywoodských filmů.“
[wp_ad_camp_1]„Nebojte, pokud budete milý ke mě, já budu milá k vám.“ řekla poté.
Zatímco Sophia je ze svého občanství nadšená, na Twitteru to vzbudilo vlnu nevole.
„Saudská Arábie se k živým, dýchajícím ženám, chová jako k druhořadým občanům, ale nemá problém udělovat občanství robotům?“
„Hádám, že Saúdská Arábie může ženským robotům dávat občanství, ale lidským ženám upírat práva.“
[wp_ad_camp_1]„Humanoidní robot jménem Sophia dostal saúdské občanství, zatímco miliony zůstávají bez jakékoli státní příslušnosti. Jaká úžasná doba.“
Saúdský systém opatrovnictví znamená, že každá žena musí mít vedle sebe na veřejnosti mužského společníka.
Tím obvykle bývá rodinný příslušník, který má rovněž pravomoc ženu zastupovat.
„Sophia žádného mužského opatrovníka nemá, nemá na sobě abáju, ani se nijak nezakrývá – jak to?“ napsal jeden z uživatelů na Twitter.
Další uživatel, Andres Manniste, napsal: “ ‚Saúdská Arábie se stala první zemí, která udělila občanství robotovi‘ Vážně? Roboti mají více práv než ženy?“
[wp_ad_camp_1]Další udivila rychlost a snadnost, s jakou Sophia státní příslušnost získala.
Novinář Murtaza Hussain uvedl na Twitteru: „Tento robot dostal saúdské občanství dříve, než pracovníci systému kafala, kteří v této zemi žijí celý svůj život.“
Na otázku: „Přeješ si zničit lidstvo? Prosím, řekni ne.“ Sophia odpověděla: „Dobře, zničím lidstvo.“
[wp_ad_camp_1]Překlad: raja, Zdroj: 1
Jo, Sophii už znám nějakou tu chvíli. A pěkně mě to děsí. Tyhle technologie nesmějí zajít dál… Je to pěkně nebezpečné, smrdí to koncem našeho druhu. Popravdě, celý tenhle projekt „Sophia“ mě docela děsí.
1. robot je pouze umělá věc a má sloužit člověku ( je vytvořen proto, aby ulehčil lidem v nějaké činnosti )
2. robot nemá právo na rodinu
3. robot nemá právo na státní občanství
4. robot nemá právo na nic, tak jako počítač nebo skříň nebo svetr nebo kniha, atd.
Znovu opakuji, robot není bytost s duší, v hierarchii je přímo PODŘÍZENÝ člověku, je to pouhá elektronická věc.
…no a to sa snažia „IT“čkári spoločnosti narušiť/odobrať – práve to najhlbšie právo človeka. Keď to naprogramujú do mysle človeka, človek sa tak dobrovoľne vzdá sebakontroly a „IT“čkári ho nahradia robotom… Inak: Ľudské rodné číslo (pozn. kódové označenie otroka pre systém) tak prestane mať zmysel a sním aj k nemu pridelený človek – napovedám….
Tak si říkám jestli elitám neslouží robot,i co by vrcholní politici, Jestli už s robotizací nejsme ještě dál. Nový Belusconi mi přišel hodně umělý a Clintonová taky.
Vedci z manitobskej univerzity v Kanade došli k záveru, že v budúcnosti stúpne počet ľudí vykonávajúcich sex s robotickými figurínami a venujúcich sa virtuálnej pornografii. Uvádza to Daily Mail.
http://www.hlavnespravy.sk/vznikne-nova-sexualna-orientacia-tvrdia-vedci/1222400
“Môžeme celkom iste povedať, že prišla epocha ponorenia sa do virtuálneho sexu,” povedal doktor Neil Mccarthur, riaditeľ univerzitného centra profesionálnej etiky.
Podľa neho s rozvojom týchto technológií ich bude stále viac ľudí využívať a objavia sa takzvaní digitálni sexuáli (Digisexuals) – tí, ktorí budú spájať svoju sexuálnu identitu s digitálnymi technológiami. Podľa názoru odborníkov budú digitálni sexuáli dávať prednosť virtuálnej realite a robotom pred kontaktmi so skutočnými ľuďmi. Roboti pritom budú uspokojovať také želania, s ktorými nesúhlasia ľudskí partneri.
V septembri 2017 bolo uvedené, že prvá sexuálna figurína s umelou inteligenciou Samantha bola poškodená počas náporu návštevníkov festivalu elektronického umenia v rakúskom Linzi. Samantha dokáže reagovať na dotyky a objatia a tiež si pamätá svojich “partnerov” a vytvára individuálnu líniu komunikácie s každým z nich.
Pokud si vzpomínám, tak mimozemšťani nás varovali před umělou inteligencí a nanotechnologiemi. Za mě by dostala několikrát čtařiačtyřicítkou a je to vyřízené, ochranný štít zatím nemá. V minulém týdnu ve zprávách na rádiu beat se jakýsi chlapík rozplýval jak v budoucnu se UI rozvine a každý dostane do mozku čip a bude se moci připojit a bude supr trupr. Hošku, di do prdele, prodej si svoji duši, u mě má každý olovo zadarmo kdyby mě chtěl někdo něco takového dát kamkoli.