;

Jako někdo, kdo denně pracuje v sedě a kouká do počítače, mě bolí za krkem. Asi nejsem jediná, kdo má s tímto problém. Mnoho lidí má sedavá zaměstnání a na protahování nebo cvičení nemá čas. Já si na něj také nikdy neudělala čas. A musím říci, že se mi to nevyplatilo. Toto cvičení jsem zkusila a mohu ho doporučit. Pro ty, kteří mají problém s bolestí krční páteře, je to vynikající řešení.Osteochondróza páteře
 je onemocnění, které obvykle začíná v mezi-obratlové plotýnce a projevuje se degenerativním-dysfunkčním procesem, který postupně zasahuje další části páteře a může způsobit rapidní zhoršení celkového zdravotního stavu.

V důsledku pasivního životního stylu v dnešní době postihuje až 90% populace a to v různých věkových kategoriích. To nejdůležitější, co potřebujete vědět, je fakt, že toto onemocnění se dá zastavit.

Pokud začnete jednat, můžete se uchránit od obrovských bolestí. Lékař ukázal, jak tento stav změnit a předejít tak obrovským zdravotním problémům.

Špičkový rehabilitační lékař Alexander Shishonin ve své studií zjistil velmi zřejmé propojení s cervikální osteochondrózou a vysokým krevním tlakem, poškozením nadledvin, ledvin a štítné žlázy.

Důvodem je fakt, že obratle mají schopnost nesprávným držením těla tlačit na cévy, které vedou krev a živiny do důležitých mozkových center. Tento proces může mít dalekosáhlé důsledky na naše zdraví, protože negativně ovlivňuje ty nejzákladnější životní procesy.

Jednoduché pohyby vás mohou zachránit od velké bolesti a dalších zdravotních problémů

Lékař vytvořil speciální metodu, kterou nazval cervikální-mozková terapie. Jde o jednoduché, ale ohromně účinné cvičení, které dokáže uvolnit krční obratle a zpevnit svaly, které je obklopují.

Říká, že tento cvik by měli pravidelně provádět zejména ti, kteří mají sedavé zaměstnání a denně drží krční páteř ve špatném úhlu – směrem dolů (koukání na motor a podobně).

Lékař doporučuje dělat tyto cviky alespoň po dobu jednoho měsíce. Měli byste pocítit zlepšení zdravotního stavu a úlevu od bolesti. Pokud se úleva nedostaví po měsíci, požádejte o pomoc lékaře.

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.