Spolková vláda se připravuje na celkový celostátní výpadek elektřiny v Německu. Vyplývá to z rozpočtového plánu Spolkového ministerstva vnitra. Úřad navyšuje prostředky technických pomocných závodů (Technische Hilfswerk / THW) a „Spolkového úřadu pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách“ (BBK), aby mohl reagovat na „velký výpadek proudu,“ při totálním selhání napájení.

 

[wp_ad_camp_2]

Ministerstvo zmiňuje jako možné příčiny kybernetické útoky, teroristické útoky a sabotáž. Ukončení výroby jaderné energie a energie z uhlí není jedním z oficiálních důvodů. Ovšem Spolková asociace německého průmyslu (BDI) vidí potenciální spouštěč komplexního výpadku dodávek elektřiny právě v nedostatečných kapacitách sítě, při nichž hrozí výpadek proudu v době špičky. Pokud tomu chceme zabránit, elektrárny, které by měly být ve skutečnosti vypnuty, musí běžet déle.

THW dostalo 33,5 milionu euro na nákup 670 nouzových generátorů energie s kapacitou 50 kVA. Účelem je udržet klíčová centra infrastruktury, zejména nemocnice, v provozu během výpadku proudu.

Internet není jedním z nich. Jeho selhání bude ale „problém“, říká šéf THW Albrecht Broemme.

Spolkový úřad pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách dostává další prostředky ve výši 35,6 milionu euro na rozšíření „koncepce civilní obrany.“ Úřad musí být schopen udržet malou skupinu lidí schopnou jednat v době krize.

 

[wp_ad_camp_2]

„Velké a dlouhodobé výpadky proudu jsou pravděpodobným scénářem a musí být vzaty v úvahu jako součást plánování pro případ nouze a preventivních opatření.“

Přeložila tereza | Zdroj: pi-news.net

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.