„Do plynovej nádrže doláre nenapumpujete.“

Takto najvýstižnejšie možno opísať terajšie rozpoloženie krajín Západu.

Tu sú niektoré aktuálne titulky z európskych médií.

„Maďarsko vyzvalo Európsku úniu, aby prestala uvaľovať sankcie na Rusko a začala s ním rokovať.“

„Najväčšia maďarská ropná a plynárenská spoločnosť MOL stanovila limit maloobchodného predaja benzínu za pevnú cenu vo výške 50 litrov na deň a osobu.“

„Nemecký minister hospodárstva povedal, že krajina je v plynovej kríze. Spotrebu plynu treba znížiť všade, kde je to možné.“

Irónia porazených a spojencov

Existuje určitá irónia v tom, že krajiny, ktoré boli porazené sovietskymi vojskami počas Veľkej vlasteneckej vojny, volajú po rokovaniach s Ruskom. A bývalí spojenci Ruska ako Veľká Británia či oslobodení Poliaci chcú vojnu „do posledného Ukrajinca“.

Vysvetlenie je pritom jednoduché. Nemci i Maďari dokonale chápu, že nie je možné poraziť Rusko vojenskou cestou. A že Rusko nepredstavuje pre Európu žiadnu hrozbu. Pokiaľ ho Európa „nechá na pokoji“.

Benzín ani elektrinu nevytlačíte ako peniaze

Teraz Európania, a nielen oni, začínajú chápať, že v tomto svete majú hodnotu iba zdroje a technológie. Bez ohľadu na to, koľko eur alebo dolárov vytlačíte. V snahe pomôcť európskym krajinám, ktoré trpia protiruskými sankciami. Ktoré mimochodom samé vytvorili. Viac benzínu a ani elektriny z nich totiž nevykúzlite.

Akciový trh, kryptomeny, futures a ďalšie finančné nástroje môžu existovať iba na pevnom základe reálnej ekonomiky. A práve tento základ Európania teraz samovražedne ničia. A USA robia všetko pre to, aby ich v tom podporili.

Čas reálnej ekonomiky sa blíži

Rusko ešte vlastne na sankcie Západu reagovať ani len poriadne nezačalo. V súčasnej vzájomnej konfrontácii má svoje vlastné ciele. A ide si neochvejne za nimi. Nerozptyľuje sily a nesnaží sa niekoho detinsky potrestať. Bez ohľadu na dôsledky, aké z toho plynú pre ruské hospodárstvo. Tak, ako to s chuťou robia USA a EÚ.

Skôr či neskôr ale zrejme príde čas, keď Rusko obmedzí vývoz svojho tovaru za eurá a doláre. Za ropu, plyn, hnojivá a iné zdroje bude chcieť skutočný tovar a technológie.

Podpora nacizmu vždy vedie ku katastrofe

Svet strednej Európy sa v podstate vrátil do reality vojnových rokov 1944 až 1945. Možno ho označiť ako „postindustriálny“. Podpora nacizmu je totiž vždy „cesta do pekla“.

Zdroj: Ruská jar

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.