Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

Související zprávy

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

 • Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí
  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

Stejně jako v Jižní Africe, mají být nyní bílí farmáři vyvlastněni i v Namibii

Rasismus proti osadníkům evropského původu: To, co v Zimbabwe a v Jižní Africe pod dohledem mezinárodního společenství bezvadně fungovalo, se má nyní konat i v Namibii: vyvlastnění bílých farmářů bez jakékoli náhrady.

Obrázky z Jižní Afriky připomínají genocidu. Týden za týdnem jsou farmáři v Jižní Africe přepadáni černými, brutálně týráni a bestiálně vražděni (uvedl jourwatch). Rasismus je 24 let po údajném konci apartheidu v kdysi prosperující Jižní Africe v plném rozkvětu. Toto násilí je neseno a očividně legitimizováno pomocí takzvané pozemkové reformy. Jihoafrický prezident Cyril Ramphosa (ANC) ohlásil počátkem srpna změnu zákona za účelem urychlení beznáhradového vyvlastnění bílých farmářů. (zpráva z jourwatch).

Již před Jižní Afrikou, stále více zabředající do chaosu, Zimbabwe za vlády tehdejšího prezidenta Roberta Mugabeho vyvlastnilo a vyhnalo 4.000 svých a 4.500 bílých farmářů. Půda byla zestátněna a přenechána černým malorolníkům. Od tohoto vyvlastnění v roce 2000 leží v jihoafrické zemi další části dříve úspěšně obhospodařované půdy ladem. Země se topí v chaosu. 90 procent občanů je nezaměstnaných, země již není schopná splácet dluhy ve výši 16 mililard dolarů. Meznárodní měnový fond uvádí Zimbabwe jako jednu ze šesti afrických zemí ve finanční krizi.

[wp_ad_camp_2]

 

Po Jižní Africe a Zimbabwe to vypadá, že nyní i politické vedení Namibie našlo zalíbení ve vyvlastnění bílých farmářů bez odškodnění. Vzhledem k tomu, že chybí jakákoli mezinárodní kritika jak v případě Zimbabwe, tak také proti vysoce oslavované Jižní Africe přezdívané „duhový národ“, oznámil nyní namibijský prezident Hage Geingob, že chce vyhnat bílé farmáře. Jak uvedla Deutsche Welle, mají být bílí farmáři ze zákona přinuceni k tomu, aby nabídli vládě svoji půdu ke koupi. Vyvlastněná země má být potom předána černým farmářům.

Osídlení černými farmáři na vyvlastněné zemědělské půdě – jak v Jižní Africe nebo v Zimbabwe již prokázali – zdaleka nestačí k úspěšnému hospodaření. K tomu jsou nezbytné znalosti, zkušenost, odvaha, píle a také trocha štěstí. Nicméně mnozí z černých novofarmářů svoji „vyhranou zemi“ považují spíše za symbol statusu. Podnikavost byste zde hledali marně, uvedl Portal Namibiana. S přerozdělením zemědělské půdy Zimbabwe prodělá, tak zní proroctví. S přerozdělením půdy se scvrkne agrární produkce, pracovní místa, investice a daňové příjmy.

Pro tadesco přeložila Andrea.

zdroj: 9

Kde jsou neziskovky a mezinárodní organizace, které tak brojí proti rasismu?! Teď jsou nějak ticho. Nebo snad používají dvojí metr? Bílí lidé můžou být rasisti, ale černoši rasisti být nemůžou?

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře