Podle evropských úřadů byly v rámci dvouletého vyšetřování mezinárodních sítí dětské pornografie zatčeny stovky lidí po celém světě.

Podle tiskové zprávy evropské organizace Europol objevily orgány činné v trestním řízení soubory obsahující „snímky zobrazující sadistické akty sexuálního zneužívání kojenců a dětí“ poté, co v roce 2019 jeden z poskytovatelů on-line služeb oznámil, že jeho služby jsou využívány ke sdílení snímků sexuálního zneužívání dětí.

Rozsáhlé vyšetřování vedené novozélandskými úřady vedlo k zatčení stovek lidí po celém světě za držení a sdílení materiálů se sexuálním zneužíváním dětí, uvedli úředníci. V důsledku toho byly zachráněny desítky dětí.

Dosavadní vyšetřování vedlo k zahájení 836 případů a k mezinárodní ochraně 146 dětí, uvádí se v tiskové zprávě. Policie podle tiskové zprávy identifikovala více než 100 podezřelých v celé EU a 46 jich zatkla na Novém Zélandu.

Vyšetřování vedly novozélandské orgány, kterým pomáhaly USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie a několik evropských zemí.

„Tato operace bude mít dopad na celosvětové sítě, které obchodují s tím nejstrašnějším a nejškodlivějším materiálem, a my jsme mimořádně hrdí na to, jaký bude mít dopad na životy dětí po celém světě,“ uvedl podle deníku The New York Times Tim Houston, který operaci vedl na novozélandském ministerstvu vnitra.

Zdroj.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.