Prezidentský súboj v roku 2020 bol tesný a tesné volebné víťazstvo demokrata Joea Bidena znamená, že relatívne malý počet hlasov, ktoré by sa posunuli iným smerom, by mohol priniesť iný výsledok. Donald Trump tvrdil, že voľby boli „zmanipulované“ v prospech jeho súpera a že mu boli „ukradnuté“

Podľa štúdie, ktorú zverejnil časopis The Federalist, generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg počas volieb v roku 2020 nalial stovky miliónov dolárov do oficiálne nestraníckych neziskových organizácií, ktoré manipulovali s financovaním volebných kancelárií tak, aby prevážili misky váh v prospech demokratov.

Analýza, ktorú vykonal doktor William Doyle, hlavný výskumný pracovník Caesar Rodney Election Research Institute v texaskom Irvingu, ukazuje, že financovanie zo súkromných zdrojov bolo zamerané na kľúčové „bojisko“ s cieľom zvýšiť náskok hlasov vtedajšieho demokratického prezidentského kandidáta Joea Bidena proti jeho súperovi, republikánovi Donaldovi Trumpovi.

Práve v štátoch ako Georgia, kde Biden zvíťazil o 12 000 hlasov, a Arizona, kde zvíťazil o 10 000 hlasov, sa ukazuje, že masívne dodatočné zdroje posunuli demokrata k víťazstvu. Správa tvrdí, že nešlo o tradičné financovanie kampane alebo lobing, ale o šikovnú manipuláciu s „právnymi kľučkami„, ktorá pravdepodobne umožnila, aby si voľby v roku 2020 „kúpil“ jeden z najbohatších mužov sveta.

Zdroj: Hlavné Správy

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.