Lidské tělo je velice složitý systém, kterému je těžé zcela porozumět. Vědci se neustále snaží pochopit, proč různé věci v těle fungují tak, jak fungují.

[wp_ad_camp_1]

Stále si nejsme úplně jisti, odkud se berou pocity a emoce a proč jsme takoví, jací jsme. Další věc, která je stále záhadou, je okamžik před smrtí.

Mnoho doktorů uvádí, že pacienti před odchodem říkají to samé. Zdá se, že pacienti vědí, že umírají dříve, než doktoři.

Stav se může dokonce i zlepšit a doktor si potom může myslet, že je stále šance, ale pacient již cítí, že konec je blízko.

Lidé se šestým smyslem často před odchodem dávají svým blízkým sbohem. Je to zvláštní, že tak nějak vědí, kdy je čas odejít.

Tito lidé se začínají usmiřovat s dávnými nepřáteli a napravovat vztahy, které to potřebují, aby mohli odejít v klidu, bez nedořešených záležitostí.

[wp_ad_camp_1]

Není to zas tak běžné, ale často se stává, že člověk cítí svoji smrt předtím, než se to stane. Je to trochu strašidelné, ale zároveň je to dobré, protože potom má šanci rozloučit se se svými milovanými.

Někteří lidé možná budou tvrdit, že něco jako předvídání vlastní smrti neexistuje a že loučení se s blízkými je čistě náhoda.

Na fakultě psychologie Univerzity v Kentu byla provedena studie, která zkoumala možnost, že lidé předem odhalí svoji smrt díky vůni.

Arnaud Wisman, který tento výzkum vedl, analyzoval lidské tělo během procesu umírání. Ukázalo se, že když člověk umírá, jeho tělo se již začne připravovat na proces rozkladu a uvolní mnoho vůní.

Jednou z vůní je putrescin, který je výsledkem procesu rozkladu. Lidé tuto vůni vědomě nevnímají, ale podvědomě ji mysl rozpozná a člověk je poté schopen vycítit svoji blízkou smrt.

Arnaud Wisman provedl různé pokusy, kdy použil pach petriscinu, amoniaku a vody. Účastníci experimentů byli vystaveni různým zápachům a následně byla zkoumána jejich reakce.

[wp_ad_camp_1]

Účastníci spojovali vůni petriscinu s negativními emocemi, ačkoli ji nikdo z nich dříve necítil. Nikdo z nich ji však nespojil se smrtí nebo strachem. Je to proto, že naše vědomá mysl onu spojitost nevidí, podvědomá však ano.

Tato studie je součástí mnohem hlubší otázky, na kterou hledají mnozí vědci odpověď.

Byly provedeny studie, které ukazují spojení mezi emocemi a vůněmi. Například některé pachy v nás mohou vyvolat strach nebo stres.

Takže pokud je někdo, na kom vám záleží, v nemocnici a chce vás vidět, tak si rozhodně udělejte čas a navštivte ho.

[wp_ad_camp_1]

Možná již ví, že jeho konec je blízko a chce se s vámi rozloučit. Pokud tuto příležitost propásnete, můžete toho litovat po zbytek svého života.

přeložila: raja

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.