;

fulleren220Minerál šungit na úpravu vody má pozitívny vplyv na organizmus, zmierňuje bolesť a únavu, lieči a omladzuje. Pri pravidelnom užívaní šungitovej vody sa normalizuje tráviaci, kardiovaskulárny, nervový a obehový systém, celkovo sa zlepšuje zdravotný stav.

Tento jedinečný prírodný minerál je v súčasnosti stále stredobodom výskumu mnohých vedeckých inštitúcií vo svete a hlavne v Rusku. Šungit vo forme filtra na vodu, alebo šungitová voda, pôsobí na ľudský organizmus na bunkovej úrovni, regeneruje bunky.

Voda vyčistená šungitom nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Používa sa na prevenciu a liečbu mnohých chorôb. Avšak ľudia trpiaci chronickým ochorením by mali používanie šungitu konzultovať s lekárom. Šungit sa používa pri výrobe filtrov na vodu. Šungitová voda, čiže voda, v ktorej sa nachádzal šungit sa používa na pitie a na prípravu jedál. Regeneruje tráviaci, nervový, vylučovací a iné systémy ľudského organizmu.

Na prevenciu sa odporúča prijímať denne najmenej tri poháre šungitovej vody, ktorá má ozdravujúci a omladzujúci účinok. Používa sa aj na kozmetické účely, pretože čistí tvár, zmierňuje podráždenie, vyhladzuje vrásky a odstraňuje svrbenie. Pri pravidelnom umývaní vlasov šungitovou vodou miznú lupiny a posilňujú sa vlasy. Karélsky šungit sa používa vo forme šungitovej vody pri liečbe pečene, obličiek a žlčníka, taktiež zmierňuje alergie.

sungit

V období častých prechladnutí (jeseň, jar) sa odporúča denný príjem 300 – 400 gramov šungitovej vody počas dvoch mesiacov. Pri popáleninách  je potrebné pravidelne aplikovať obklady so šungitovou vodou. Pri ochorení hrdla, zubov, ďasien je potrebné kloktať teplú šungitovú vodu. Pri rezných ranách, odreninách pravidelne umývať rany šungitovou vodou.

 

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.