Z mnoha grafů, ale i z reálného života víme, že dnes žít na dluh je „moderní.“ A tento systém to na nás vymyslel chytře tak, že to mnohdy ani není jinak možné. Kolik procent lidí je schopno si koupit dům, byt, auto a další věci za vlastní peníze? Dnes PENÍZE = DLUH. Stará definice peněz už dávno neplatí. A banky nás vysloveně lákají žít na dluh. Nabízí kontokorenty a kreditní karty, takže lidé utrácejí peníze banky, nikoliv své vlastní. A k tomu ke všemu se přidává ještě ten fakt, že banka vytváří „peníze“ z ničeho. Tím, že podepíšete smlouvu o kontokorentu, tak vytvoříte cenný papír, se kterým se obchoduje. No a banka, resp. bankéř pak doslova několika ťuknutími do klávesnice počítače vytvoří „peníze.“ Lépe řečeno kredit. Tak to na nás vymysleli! Oni už dávno zjistili, že nejlépe se ovládají ti lidé, kteří mají dluhy a strach. Takový člověk je pro MATRIX dokonalý OTROK.

Tedy dluh 247 bilionů dolarů je absolutně nesplatitelný. Jediná možnost je globální reset. A ten se, zdá se, blíží.

t.

Tak jsme v našem investičním fondu Quant změnili strategii. Až doposud jsme drželi 66 procent portfolia v amerických akciích a 34 procent byly vklady v bankách. Nyní jedeme poměr 10 procent americké akcie a 90 procent vklady v bankách.

 

Chci na tom jen ukázat, že trhy jsou už vysoko. Nevím, kam akcie půjdou zítra, pozítří, ale třeba by mohla přijít nějaká korekce. A třeba ne. Přijde mi ale, že strategie teď vsadit na jistotu je lepší.

Koukněte na graf týdne, ukazuje celkové zadlužení tohoto světa. Je to dohromady, co dluží domácnosti, firmy, banky a vlády.

No a letos je dluh 247 bilionů dolarů. Vidíte, že proti roku 2008, kdy byla poslední krize, dále narostl, takže žádné vystřízlivění v tomhle světě neproběhlo a celkový dluh je nyní 318 procent světového HDP, tedy vlastně třikrát větší než světová ekonomika.

Takže jedeme s pákou tři, no dobrý.

zdroj: Forbes ČR

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.