Switzerland to begin selling fresh air to the public

Švýcarská společnost začala plnit čerstvý vzduch do lahví, aby jej mohla za velké peníze prodávat obyvatelům žijícím ve znečištěných městech.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jak uvádí společnost, vzduch nasbíraný v okolí Švýcarských Alp bude stlačen v aerosolové plechovce a vyvážen do míst, jako je Indie a Čína.

Rt.com hlásí:

Sedmilitrová plechovka vzduchu stojí 19.95 franků (21 dolarů) a obsahuje dostatek vzduchu pro více než 120 nadechnutí, což znamená, že vystačí na10 minut.

„Tento produkt je určen lidem, kteří musí každý den žít ve znečištěném prostředí, což může ohrožovat délku jejich života a způsobit jim vážné zdravotní potíže. Jedna plechovka švýcarského vzduchu není odpovědí na jejich problémy, ale je pěkné dýchat čistý čerstvý vzduch, i když je to jen na chvíli,“ sdělil generální ředitel společnosti Danny Wurr.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Lidé ve Švýcarsku se možná cítí „zmateně“ ohledně konceptu baleného vzduchu, „protože mohou dýchat čistý svěží vzduch pokaždé, když otevřou dveře,“ řekl Wurr.

Společnost také cílí na evropský cestovní trh. „Slyšel jsem, že v londýnském metru bylo toto léto kolem 35 stupňů, jsem si jist, že by cestující uvítali, kdyby se tam dole mohli nadechnout čerstvého vzduchu. Vím, jaké to je mít v prostředku hromadné dopravy nos uvězněn pod něčím podpažím,“ dodal Wurr.

Vysvětlil, že mnoho čínských turistů přijíždí ročně do Švýcarských Alp dýchat čerstvý vzduch, což je „samozřejmě jeden z hlavních důvodů, proč jezdí na dovolenou do Švýcarska.“

 

[wp_ad_camp_2]

„Čína již kupuje vzduch od Kanady a Austrálie, avšak co si budeme povídat, švýcarský alpinský vzduch je stále ještě lepší.“

Není to poprvé, co se týče obchodu se švýcarským vzduchem. V únoru začala jiná společnost vyvážet nádoby čerstvého vzduchu za 167 dolarů do zemí, kde jej potřebují. Kouzelný čistý vzduch je čerpán přímo z „tajného místa“ ve Švýcarských Alpách, uvádí společnost.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.