V rámci teórii o dutej Zemi, my čo žijeme vnútri, ževraj žijeme v programe, vo virtuálnej realite. Mnohí sa začali v tomto duchu vyjadrovať, za zmienku stojí film Trináste poschodie s krásnou recenziou od Alue a aj článok v podobnom duchu od raji: Žijeme v hologramu. Jedna kamarátka mi dokonca spomínala, že občas sa jej realita ukáže ako kus červeného kódu….

 

Podľa vedúcich pracovníkov Bank of America je  50 % šanca, že ľudstvo žije vo virtuálne realite podobnej ako sa vyobrazuje vo filmovej trilógií Matrix.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Bank of American Merrill Lynch (BAML) napísala, že je 20%-50% šanca, že ľudské bytosti, žijú v matrixe a všetko čo vidíme a prežívame okolo nás je len umelo zostrojené, tak ako čísla na obrazovkách.

Businessinsider.com píše:

Firma cituje kometnár z pôvodnej práce k tejto veci od Elona MuskaNeila deGrasse Tysona, a Nicka Bostroma, ako základ pre ich pohľad 20%-50% šance.

 boa-memo-matrix
V rámčeku za šipkou: Vstup do matrixu: 20%-50% Pravdepodobnosť, že už žijeme vo virtuálnom simulovanom svete.

BAML hovorí:

“Mnohý vedci, filozofovia a vedúci podnikov veria, že je tu 20%-50% šanca, že ľudia už žijú v počítačom simulovanom virtuálnom svete. V apríli 2016 sa v Americkom múzeu prírodných vied zhromaždili výskumníci, za účelom diskusie o tejto teórii. Dôvodom má byť fakt, že už sa blížime k vytvoreniu fotorealistickej 3D simulácií, ktorej sa môže milióny ľudí simultánne zúčastniť. Je to možné, že s pokrokom v umelej inteligencii, virtuálnej reality a počítačovej výkonnosti, človek budúcich generácií sa mohol rozhodnúť spustiť simuláciu jeho predkov.”

 

[wp_ad_camp_2]

 

BAML taktiež zdôrazňuje najmä tri pravdepodobné scenáre Nicka Bostroma pre ľudkú rasu: 1. vyhynutie pred dosiahnutím „postľudskej“ epochy; 2. dosiahnutie „postľudského“ bytia ale bez simulovania evolučnej histórie a 3. už v súčasnosti žijeme v matrixe.

Z Bostromovej práce z roku 2003 jasne vyplýva, že nikdy nebudeme mať prístup k úplným vedomostiam a vedomiu ani jedného z jeho troch scénarov, pretože ako Bostrom vyvodzuje: „Pokiaľ momentálne žijeme v simulácií, naši potomkoia by asi nikdy nespustili simuláciu predkov.“

Tento koncept „ak je tento výrok pravdivý potom je pravdivý druhý, inak je to nesprávne“ znamená, že aj tak ani na jednom z týchto filozofických zápasov v skutočnosti nezáleží.

 

Čtěte ZDE: Projekt ako z Matrixu, ktorý spojí naše mozgy priamo s počítačom!

 

Buď sme v matrixe alebo nie sme. A ak nie sme, tak je nepravdepodobné, že matrix vytvoríme, pretože ak by to bolo možné, tak už by určite bol vytvorený. A my jeho súčasťou.

Aspekty investície zostávajú nejasné.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Preklad: anna

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.