Redakce tadesco.cz, zejména správci diskuzních příspěvků, je znechucena úrovní některých zdejších diskutujících, kteří patrně nechápou, od čeho slouží diskuze pod článkem. Proto od začátku roku již nebude nadále trpět níže zmíněné neduhy a projevy asociálního chování….

00:54

Pro ty, kteří stále nepochopili co mají pod články vlastně psát, připomínáme:

K čemu slouží diskuze pod článkem: Diskuze pod článkem slouží k tomu, aby čtenář po přečtení daného článku doplnil téma vlastním postřehem, zážitkem, nebo názorem. Přičemž plodný příspěvek je pouze ten, který se drží tématu článku a který byl sepsán po jeho skutečném přečtení. V jiném případě je kvalita a vypovídající hodnota příspěvku nulová a do diskuze vůbec nepatří.

K čemu rozhodně neslouží diskuze pod článkem: Diskuze nejsou určeny k tomu, aby si jejich prostřednictvím osazenstvo léčilo své komplexy méněcennosti, vzájemně se napadalo, nebo dokonce napadalo tvůrce webů, nebo autory článků. Do diskuzí také nepatří reklama, spam, nebo komentáře napsané pouze po přečtení nadpisu, bez znalosti popisovaného tématu.

Pokud je Vám záhadou, v jakém duchu se sluší příspěvky psát, připomínáme také, že v diskuzi se má pisatel chovat tak, jakoby seděl s mnoha různými lidmi osobně v jedné místnosti a mluvil nahlas. To znamená, že se má chovat slušně, zejména se má zdržet vulgarismů neboť prezentuje svůj názor veřejně či před ženami a všeobecně by měl dbát dobrých mravů a slušného vychování.

I diskuzní troll má svoji úroveň: Nikdy se pod svůj názor nepodepíše pravým jménem.

Redakce je zhnusena mentální úrovní některých diskutujících, kteří buď tato základní pravidla slušného chování na internetu nechápou, nebo je záměrně ignorují, patrně ve snaze vybít si na druhých lidech své problémy, nebo přitáhnout pozornost.

Těmto by redakce ráda vzkázala, že nikoho nezajímá osobní názor diskutujících na osobu autora článku a pokud má pisatel s autorem skutečně problém, nechť využije veřejně dostupných kontaktů, aby dotyčnému napsal či zavolal  a mohl mu soukromě vyjevit, jak moc velký je podle něj kretén a jak moc jím pohrdá. Bude jistě lepší vyřešit si komplex ze svého malého přirození soukromě ve dvou, než s tím obtěžovat veřejně ostatní diskutující, odvádět téma článku nevhodným směrem a strhávat pozornost na bulvár, pomluvy a jiné nemorální či asociální jevy. Skýtá to ještě jednu výhodu: Budete mít jistotu, že adresovaná osoba Váš vzkaz dostane a je větší pravděpodobnost že Vám snad i odpoví a odešle Vás stručně do stinných míst kam určitě patříte, ale u diskuzního příspěvku jde povětšinou o zbaběleckou pomluvu za zády, za nepřítomnosti pomlouvaného.

Redakce samozřejmě chápe, že těchto asociálních tvorů je minimum, avšak toto minimum dokáže svojí toxicitou naprosto zničit jakékoliv jindy plodné a zajímavé téma a místo  společného sdílení a spojování, dochází naopak ke konfliktu a vzájemnému rozdělení, což není v souladu v duchem tohoto webu.

tadesco.cz není zvědavé na pomlouvačné komentáře a osobní útoky duševně poškozených jedinců, kteří se neumí slušně chovat a kteří nepřenesou přes srdce úspěch, krásu, bohatství, nebo jiné kvality druhých osob a mají nutkavou chorobnou potřebu svoji nenávist k druhým lidem prezentovat veřejně.

Z toho důvodu budou všechny komentáře porušující pravidla slušného chování bez milosti mazány a dotyční mentálně nedostateční přispěvalé budou blokováni.

Dále by bylo dobré, aby si tito duševně poškození jedinci sáhli do svědomí (pokud ještě vůbec nějaké mají) a zeptali se sami sebe, proč by někoho měly zajímat jejich pomluvy, proč by na jejich pomluvy měl někdo dát (vždyť jsou to neznámí lidé) a proč by je vůbec měl web tadesco.cz trpět. Pakliže se domnívají, že jsou snad natolik důležití a vzácní, že pro ně neplatí pravidla slušného chování a svět by byl o jejich skvostný názor velmi ochuzen, dovolujeme si je milostivě upozornit, že rozhodně natolik důležití nejsou a že nás to skutečně nezajímá. Pokud se s tím nedokážou dotyční jedinci vyrovnat, dáme jim i zdarma radu: Jděte obtěžovat někam jinam.

Místo svých neuvážených výpadů a hloupých osobních připomínek v diskusi by si dotyční sami mohli zkusit nějaký článek napsat, nebo si aspoň představit, jak by to udělali. Ono to totiž vyžaduje značnou námahu, čas a inteligenci, stejně tak vyhledávání obsahu a překlady. Mnozí píší celá léta zadarmo a jakou dostanou za odměnu potroublé komentáře, je kolikrát stydno hovořit. Než cokoliv odešlete do diskuze, uvědomte si, že to po Vás bude číst žijící osoba, která si o Vás podle toho udělá obrázek. Važte slova.

Redakce tadesco.cz děkuje všem slušným diskutujícím, kteří se umí v diskuzích chovat slušně a umí se bavit věcně a konstruktivně k tématu, aniž by se stočili na pomlouvání a napadání. Tyto příspěvky vítáme a bude to tak i nadále. Ostatní NEKOMPROMISNĚ MAŽEME!

Děkujeme za pochopení…..

tm

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.