Tajemný předmět ve tvaru doutníku, který se v minulém roce objevil v naší sluneční soustavě, může být cizí kosmická sonda, která byla vyslána k prozkoumání Země, domnívají se astronomové z Harvardské univerzity.

Objekt, přezdívaný „Oumuamua, což znamená v Havajštině „posel přicházející ze vzdálené minulosti,“ byl objeven v říjnu roku 2017 teleskopem Pan-STARRS 1 na Havaji.
Od svého objevu nebyli vědci jednotní ohledně vysvětlení neobvyklých rysů a přesného původů, přičemž nejprve ji nazývali kometou a potom asteroidem, než ji konečně považovali za první svého druhu: novou třídu „mezihvězdných objektů.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nový článek výzkumníků z Harvard Smithsonian Center for Astrophysics vyvolává možnost, že podlouhlý tmavočervený objekt, který je 10 krát delší než jeho šířka a pohybuje se rychlostí 310 000 km/h, může mít „umělý původ.“
„Oumuamua může být plně funkční sonda zaslaná úmyslně do blízkosti Země mimozemskou civilizací,“ napsali v dokumentu, který byl předložen Astrophysical Journal Letters.

Teorie je založena na „nadměrném zrychlení“ předmětu nebo na jeho neočekávaném zvýšení rychlosti, když se v lednu objevila a nakonec opustila naší sluneční soustavu.

„Připustíme-li umělý původ, je jednou z možností, že „Oumuamua je lehká plachta, která se pohybuje mezihvězdným prostorem jako zbytky pokročilého technologického vybavení,“ napsali autoři tohoto článku a naznačili, že objekt může být poháněn slunečním zářením.

„To by odpovídalo různým anomáliím Oumuamua, jako je neobvyklá geometrie, lom světla, nízká tepelná emise, což naznačuje vysokou odrazivost a její odchylka od kruhové oběžné dráhy bez známek kometárního ocasu nebo rotace.“

„Oumuamua je prvním objektem, jaký kdy byl viděn v naší sluneční soustavě.

A zde krátká zpráva z televize:

https://youtu.be/ws_viw8TE2E

překlad tereza | zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.