Představitelé tajných služeb Francie a Belgie přijeli do syrského Idlibu, aby zorganizovali provokace s jedovatými látkami, řekl na brífingu Viktor Kupčišin, šéf ruského centra pro usmíření bojujících stran v Sýrii.

„Představitelé francouzských a belgických tajných služeb přijeli do Idlibu, aby zorganizovali provokace. Pod jejich vedením se konalo setkání s polními veliteli teroristických skupin Hayat Tahrir Ash-Sham* a Hurrasem Al-Dínem*, a také s představiteli pseudo-humanitární organizace Bílé přilby,“ řekl.

[wp_ad_camp_2]

Kupčišin dodal, že podle centra se na této schůzce diskutovalo o organizaci zinscenovaného natáčení, které má údajně ukázat, že Rusko a Sýrie používaly jedovaté látky proti civilnímu obyvatelstvu. Bylo uvedeno, že od 14. března do 27. března 2019 zástupci belgických bezpečnostních složek zaznamenali na videozáznamech letecké útoky, kterými ruské VKS napadaly skladiště s municí a místa shromažďování dronů ozbrojenců teroristických skupin na území deeskalační zóny v Idlibu. Tyto videozáznamy mají sloužit jako důkaz o „použití chemických zbraní“.

„Za účast při natáčení scén, na kterých jsou vidět účinky jedovatých látek, budou vypláceny platby ve výši 100 dolarů na osobu. Zároveň organizátoři používají k provokaci skutečné toxické látky, aby dosáhli „věrohodnosti“ fotografií a videí,“ řekl Kupčišin.

Poznamenal, že obětmi tohoto trestuhodného plánu mohou být uprchlíci a rodinní příslušníci občanů, kteří byli dříve utlačovaní skupinou Hayat Tahrir Ash-Sham (zakázaná organizace v Ruské federaci).

 

 

[wp_ad_camp_2]

Dne 23. března, pod kontrolou francouzských tajných služeb, byly doručeny jedovaté substance na bázi chlóru z města Serakab, do osad Chán Šajchún, Maaret-Horma a Kafer-Zait (všechny se nachází v provincii Idlib) pod rouškou bomb s kyslíkem a plynem.

Ruské centrum pro usmíření bojujících stran v Sýrii vyzvalo vůdce nelegálních ozbrojených skupin, aby se vzdali ozbrojených provokací a vydali se cestou mírového urovnání situace v oblastech, které jsou pod jejich kontrolou.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.