Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
„Tak se vám to přece jen podařilo, vy šílenci. Já vás proklínám, proklínám vás!“ George Taylor, Planeta opic, 1968
Tím pádem je další vytunelování ČR do budoucna zaručeno a s tím i zotročení lidí v ČR. Zatím to nechtějí lidé vidět a ani nevědí, co to pro nás znamená. Pár úchylů z vlády dostalo za to dobře zaplaceno. Naše děti se nám hodně poděkují. Za to by si měla jít celá vláda sednou na doživotí. Nezbyde nic jiného než se natvrdo vládě postavit. Začít bojkotovat potraviny z obchodů a nakupovat a podporovat zemědělce. Politický ksindl zradil český národ…..
„Tak se vám to přece jen podařilo, vy šílenci. Já vás proklínám, proklínám vás!“ George Taylor, Planeta opic, 1968.
Za nezájmu médií a nevědomosti občanů schválila Poslanecká sněmovna dohodu o volném obchodu mezi Kanadou a Evropskou unií CETA. Učinila tak v poslední den svého působení v tomto volebním období a nadělila nám všem do budoucnosti velmi nepěkný dárek.
Projednání dohody CETA v národních parlamentech členských zemí je součástí procesu ratifikace ze strany Evropské unie. Smlouva CETA je náhradou za odmítnutou smlouvu TTIP, přičemž základní principy TTIP jsou ve smlouvě CETA všechny téměř identicky zastoupeny.
tm dodává:
Lidé skončí přesně tímto způsobem:
Připomeňme si ty nejdůležitější:
Poškozování podnikání a ochrana investic.
[wp_ad_camp_1]Zavedení Pravidel vedení sporů mezi státy a zahraničními investory (ISDS), která umožňují společnostem žalovat vlády, pokud politika těchto vlád způsobí ztrátu zisku. Znamená to, že (soukromé) nadnárodní korporace mohou diktovat politiku demokraticky zvolených vlád a omezovat vlády a parlamenty jednotlivých zemí v přijímání vnitrostátní legislativy.
ISDS jsou již zavedeny v jiných bilaterálních obchodních dohodách po celém světě a vedly k takovým nespravedlnostem jako například v Německu, kde švédská energetická společnost Vattenfall žaluje německou vládu o miliardy dolarů za rozhodnutí o útlumu jaderných elektráren v důsledku katastrofy ve Fukušimě v Japonsku. Zde vidíme, jak je politika veřejného zdraví zavedená demokraticky zvolenou vládou ohrožena energetickým gigantem kvůli potenciálně ušlému zisku.
Ochrana spotřebitele.
Pravidla CETA neberou zřetel na práva obyvatel a ochranu spotřebitele v oblasti kvality zboží. Pokud bude zámořský výrobce levnější než domácí producent, nesmí vláda učinit žádná opatření na ochranu spotřebitele (zavedení cel) ani před nízkou kvalitou dováženého zboží. (zavedení norem kvality), protože byto poškodilo korporaci. Opět se tak dostáváme přes omezení práv občanů na slušné podmínky k životu k omezení legislativy na úkor cizích zisků..
Ochrana kvality potravin a životního prostředí.
O firmě Monsanto asi slyšel každý. Je známá svým výrobkem Roundup (randap) na hubení plevelů a šlechtěním geneticky modifikovaných potravin (GMO) (např. kukuřice). Málokdo však ví, že těmito potravinami, plnými hormonů, léčiv a dalších přípravků se dnes už živí nadpoloviční většina amerického obyvatelstva. Důsledkem je např. zvýšený výskyt různých „civilizačních“ chorob a genetických vad. Evropa má mnohem přísnější hygienické normy a normy upravující kvalitu a složení potravin. Podpisem dohody CETA budeme tlačeni do přijetí kanadských ( a amerických) standardů v oblasti kvality potravin, bude vyvijen další tlak na používání GMO (dosud v Evropě zakázaných) a také na zmírnění norem v oblasti ochrany životního prodtředí. Odchod USA od Kjótského protokolu je dostatečným důkazem.
Sociální práva
Podle smlouvy CETA nemohou po jejím podpisu vlády omezovat podmínky působení korporací v dané státě např změnou podmínek zaměstnávání místního obyvatelstva. V reálu tako hrozí, že např. nařízení o zvýšení minimální mzdy bude korporací napadeno, protože to způsobí snížení jejich zisků.
Veřejné služby
CETA změní podmínky pro poskytování veřejných služeb a posiluje privatizační a deregulační tendence v této oblasti. Privatizace služeb podle úmluvy CETA totiž musí být nezvratným procesem a ochrana stávajícího stavu veřejných služeb může být změněna pouze směrem k větší liberalizaci a privatizaci. To znamená, že pokud k privatizaci jednou dojde, tento proces již nesmí být zvrácen a veřejné služby již navždy musí zůstat v soukromých rukou, i kdyby to bylo v rozporu s veřejných zájmem a demokratickou vůlí vyjádřenou zákonem. V konečném důsledku to bude znamenat další a další přesouvání zdravotnických a sociálních služeb do soukromé sféry a následný pokles kvality služeb na úkor zisku se současným zvyšováním požadavků na státní dotace firmám , které tuto služby poskytují. Soukromé nemocnice, ale také solární energetika jsou opět příkladem.
[wp_ad_camp_1]Obcházení práva:
Spory mesi státy a korporacemi budou řešit mezinárodní arbitráže , ale nikoliv podle národního práva dané země, nýbrž podle pravidel CETA, principů amerického práva v CETA zakotvených a bez možnosti odvolání k soudům dané země. Soukromí arbitři budou mít pravomoc posoudit bez jakéhokoliv omezení či odvolací procedury veškeré činy vlády, veškerá rozhodnutí soudů a všechny zákony a předpisy, které vydal parlament, a rozhodnout, zda došlo k „poškození podnikání a ušlému zisku“, bez ohledu na státní nebo veřejný zájem země a jejího obyvatelstva.
Nová smlouva CETA, která se týká více než půl miliardy lidí, odstraňuje ochranné normy, ekologické normy, normy v oblasti bezpečné výživy a regulace ve finančnictví. U soukromých rozhodčích soudů pak koncerny mohou žalovat státy, jejichž zákony stojí v protikladu k zájmům koncernů. Výsledkem budou mnoha milionové pokuty za snížené nebo ušlé zisky nadnárodních korporací. To je výsledek jednání českého parlamentu v poslední den jeho fungování, jehož poslanci, kteří pro smlouvu CETA zvedli ruku, zřejmě už dávno zapomněli na svůj poslanecký slib:
„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu dodržovat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všech občanů, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a podle předvolebních slibů, které jsem dal svým voličům, kteří se na mne mohou kdykoli obrátit.„
[wp_ad_camp_1]
Pětitisícovou pokutu od Úřadu pro ochranu osobních údajů musí majitel prodejny ekolo.cz Jakub Ditrich zaplatit. Dostal ji za to, že na Facebooku zveřejnil fotografii zloděje, jenž mu ukradl kolo za 50 tisíc korun. Ditrich nyní neuspěl ani se stížností u Ústavního soudu, který se případem odmítl zabývat. „Za pomoc při dopadení pachatele trestného činu, mimochodem hledaného recidivisty, nám od českého státu místo poděkování byla udělena pokuta,“ zlobí se Ditrich.
http://vool.cz/e9yOo
Nejen naši politici, ale i naše podnikatelská elita si tento druh smlouvy přála uzavřít. Problém je, že většina lidí nevěří tomu, že např. potraviny GMO poškozují zdraví. Takže se budeme ještě divit s jakou radostí je vovčané budou nakupovat. A zřejmě se tento problém potáhne i dále na východ – v jakémsi dokumentu vědma předpověděla, že lidé budou mít z těchto potravin tak poškozené zdraví, že nakonec sama vláda vydá pokyn obyvatelstvu aby odešlo na venkov a potraviny si pěstovalo, přebytky pak posílalo do měst. Většina zla na této planetě se realizuje proto, že většinová společnost je hloupá a věří svým politikům, lékařům a vědcům, že to s nimi myslí dobře.
Začíná to máslem a mlékem, hodně zdražit a pak zrušit naše mlékárny a další bude následovat.
V nedalekém bývalém okresním městě bývala mlékárna ještě od dob komunistů (možná už před 1945, po roce 1948 byla znárodněna), po sameťoučkým převratu v roce 1989 fungovala nějaký rok a pak ji přeprodali a pak zrušili……
Žena v Ostravě zabila zloděje. Šlo zřejmě o nutnou obranu
Policie vyšetřuje tragický incident, který se odehrál v jednom z rodinných domů v Ostravě-Nové Vsi. Majitelku domu v nočních hodinách překvapil muž, který se do domu vloupal. Žena ho zasáhla nožem a způsobila mu smrtelné zranění. Policie s velkou pravděpodobností čin vyhodnotí jako nutnou obranu.
https://www.novinky.cz/krimi/449176-zena-v-ostrave-zabila-zlodeje-slo-zrejme-o-nutnou-obranu.html
O případu informovala mluvčí ostravské policie Lenka Sikorová. Incident se odehrál kolem 22. hodiny.
„Šestačtyřicetiletý muž se vloupal do rodinného domu, ve kterém spala jeho sedmašedesátiletá majitelka. Ta pravděpodobně z obavy o svůj život zasáhla pachatele nožem a způsobila mu zranění neslučitelná se životem,“ sdělila mluvčí.
Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti. „Čin však bude s největší pravděpodobností překvalifikován,“ dodala mluvčí. Odmítla přímo říci, zda půjde o nutnou obranu, ale je to velmi pravděpodobné.
K těm neošetřeným investicím už máme jeden příklad z nedávné minulosti. A to to ještě nebylo uzákoněno! Musely proběhnout hned 3 arbitráže, aby stát mohl zaplatit prachy za nic.
http://zpravy.idnes.cz/rozhodnuto-cesko-za-arbitraz-zaplatilo-f0j-/domaci.aspx?c=A030515_095759_domaci_has
Jenom upozorňuji na zajímavý souběh – ředitel TV Nova Železný – nosí jarmulku – majitel CME Ronald Lauder – nosí jarmulku. Ale to s tím určitě nemá nic společného, to je určitě jenom náhoda.