To jsou ale náhodičky, a jaký to má sled. Před pár dny divadlo v mešitě na Novém Zélandě a teď v Nizozemí. Já si jako první položím otázku Qui bono? (V čí prospěch?) No zdá se mi, že nám někdo rozehrál zajímavou hru….. Jsem zvědavá, jaký bude další vývoj a co /kdo se za tím skrývá. 

 

[wp_ad_camp_2]

Jeden člověk zemřel a několik lidí v pondělí utrpělo zranění při střeleckém incidentu v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Bez upřesnění bilance to oznámila policie s tím, že terorismus jako jeden z možných motivů zatím nevyloučila. Pachatel je podle dostupných informací na útěku, na místo byla vyslána i protiteroristická jednotka. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový štáb.

Mluvčí nizozemské policie podle serveru AD informoval, že údajný pachatel z místa uprchl. Policisté dále nevyloučili teroristický motiv činu.

Portál AD s ohledem na výpovědi svědků připustil, že střelců bylo více. Místní televize RTV Utrecht citovala muže, který na místě útoku viděl ženu ležící na zemi, od které posléze uteklo více mužů.

Policie však zatím hovoří o jednom pachateli. „Zatím nevíme, zdali existuje více spolupachatelů,“ sdělil mluvčí policie Bernhard Jens.

 

[wp_ad_camp_2]

O stavu zraněných zatím úřady neposkytly žádné informace. Policie pouze sdělila, že na místo byly povolány záchranářské helikoptéry a že oblast byla z velké části uzavřena. Tramvajová doprava byla rovněž zastavena. Incident se odehrál v západní části Utrechtu.

Agentura Reuters informovala, že premiér Mark Rutte svolal krizové jednání. Ze situace je podle svých slov „velmi znepokojen“.

Nizozemské úřady vyhlásily v utrechtské provincii nejvyšší stupeň teroristické hrozby. Dále přijaly zvýšená bezpečnostní opatření v sídle nizozemské vlády v Haagu. Policie také nařídila školám v Utrechtu, aby uzavřely své budovy.

více ZDE

tm dodává: no a proč si myslíte, že to má tak rychlý sled. Nebude následovat nic jiného než zákon o okamžitém odebrání jakýchkoliv zbraní včetně velkých nožů a mačet, když to přežneme. Přesně tak, jak se tereza na začátku článku ptala Qui bono?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.