Symbolismus je jedna z důležitých, možná nejdůležitějších metod, jak působit na podvědomí lidí. Ilumináti využívají napříč celým spektrem svých aktivit symboly, které mají souvislost s okultismem a satanismem. Symboly jako například pyramida s okem, pentagram, hexagram atd. reprezentují něco zvláštního a nezřídka temného. Jsou to prakticky vysavače naší energie. Kam směřuje pozornost, tam směřuje i naše energie.

Elitní tajné společnosti mají k dispozici okultní znalosti, které jsou obyčejným lidem neznámé a jsou před nimi skryté. Ilumináti jsou mistrní černí mágové, kteří pomáhají jakýmsi temným silám držet lidstvo v kleci, v níž se (někteří) lidé kupodivu cítí být svobodnými bytostmi. Ve skutečnosti jsou však zotročení. Tito temní čarodějové využívají různé rituály a symboly, aby upevnili smou moc nad lidstvem.

Podívejme se blíže na symbol černé kostky, který s tímto úzce souvisí:

Co se týče Saturna (Saturn je Satan), je to zároveň i prastarý padlý anděl Lucifer (Světlonoš). Symboly a barvy jsou stavebními kameny reprezentujícími ,,božskou” energii už od úsvitu lidstva. Obě mají velký vliv na podvědomí lidí.

Kostka, či čtverec, reprezentuje soudržnost. Je to statická, světská dokonalost a symbol hmoty. Představuje údajnou spolehlivost, čestnost, bezpečí, jistotu, pořádek ve vesmíru a rovnováhu protikladů.  Kostka reprezentuje v pytagorejské, indické, egyptské a platónské tradici zem.

Pro zednáře je kostka posvátným symbolem. Opracovávání kamene do podoby kvádru v zednářské terminologii znamená ‘zdokonalování’ zasvěcence zednářské společnosti.

Pokračování článku: Temná symbolika černé krychle: Na co ve skutečnosti odkazuje?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.