Podle Sjednocené federace učitelů byly tisíce newyorských učitelů, kteří nebyli očkováni, posláni na neplacené volno poté, co vstoupil v platnost příkaz v celém městě.

Vakcínu dostalo asi 97 procent učitelů a dalších zaměstnanců škol, které odbory zastupují, potvrdil v pondělí odpoledne na tiskové konferenci prezident Sjednocené federace učitelů Michael Mulgrew.

„Necelé 4 000“ z přibližně 121 000 pracovníků zastupovaných Sjednocenou federací učitelů chybělo od pondělí v městských školách, uvedl Mulgrew v odpovědi na otázku, kolik učitelů bylo vyřazeno z výplatní listiny kvůli městskému nařízení o očkování. Uvedl, že osoby, které se nechají očkovat v nejbližší době, se mohou okamžitě vrátit do práce.

Někteří z těchto neočkovaných učitelů přišli o „živobytí“, řekl Mulgrew, ačkoli zdůraznil, že zaměstnanci by se měli nechat očkovat. Mulgrew rovněž uvedl, že je znepokojen nedostatkem školních bezpečnostních pracovníků a personálními problémy, a to v okrsku 75 na Staten Islandu a v dalších oblastech.

Vyučování bylo obnoveno v pondělí poté, co město New York dalo učitelům lhůtu do 1. října, aby se nechali očkovat. Mulgrew uvedl, že asi 1 000 učitelů a zaměstnanců škol se nechalo očkovat během uplynulého víkendu a od pondělí jsou již ve třídách.

V Brooklynu se v pondělí před budovou ministerstva školství sešla řada učitelů, kteří protestovali proti nařízení o očkování.

Podobný příkaz pro učitele a zaměstnance škol má v Los Angeles vstoupit v platnost 15. října.

Skupina učitelů a dalších zaměstnanců podala žalobu proti celoměstskému nařízení a žádá Nejvyšší soud USA, aby zasáhl. Soudkyně Sonia Sotomayor však 1. října žádost zamítla.

Přeložila tereza | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.