…..protože politici mají omezené myšlení a hlavně je jim za omezené myšlení placeno, celá situace je ke konci neovladatelná a končí katastrofou, tak jako vždy v dějinách lidstva. Lidé jsou nepoučitelní…..

11:54

Tomio Okamura: „Udalosti vo Francúzsku ukazujú lživosť tvrdení, že EÚ je zárukou stability Európy“

 

Posledné udalosti vo Francúzsku jasne svedčia o tom, že politika „malého Napoleona“ Macrona krachuje. Sebavedomý „mladík“, ktorý sa chcel postaviť na čelo celej Európy, sa zjavneá prepočítal. Francúzsko je na nohách, protesty a demonštrácie ochromujú celú krajinu, situáciu sa nedarí upokojiť. Ďalšia európska veľmoc začína pokrivkávať

Situáciu vo Francúzsku pozorne sledujú aj naši západní susedia. Český poslanec Tomio Okamura na svojej facebookovej stránke vysvetľuje príčiny patovej situácie vo Francúzsku a spája to s nelichotivou situáciou v celej Európskej únii: „Situácia vo Francúzsku sa neustále priostruje. Dôvodom je neustále zdražovanie pohonných hmôt a reformy prezidenta Macrona. Popularita prezidenta Macrona prudko klesá a v súčasnosti je najmenej populárnym prezidentom v novodobej  histórii Francúzska, hlavne vďaka pozitívnemu prístupu k migrácii,“ vysvetľuje Okamura.

[wp_ad_camp_2]

„Na víkend vyústili protesty voči jeho politike v ďalšie násilné činy. Iniciátorom je hnutie tzv. „žltých viest“. Pouličné protesty sa preniesli i do susedného Belgicka, i tam demonštranti prevracajú policajné vozidla a zapaľujú štátny, ale i súkromný majetok. Polícia proti demonštrantom zasahuje vodnými delami a donucovacími prostriedkami. Ďalšie desiatky osôb boli zranené a vláda sa chystá zaviesť vo Francúzsku výnimočný stav,“ prízvukuje český poslanec.

„SPD v tejto súvislosti považuje situáciu vo Francúzsku za veľmi vážnu. Tieto nepokoje sú  priamym dôsledkom ilegálnej imigrácie a nespokojnosti obyvateľov Francúzska, ktorí majú  rastúce obavy o svoju bezpečnosť a nesúhlasia s neustálym rastom cien a spotrebných daní. Západné štáty a EÚ navyše používajú dvojitý právny meter. Udalosti vo Francúzsku ukazujú absolútnu lživosť tvrdení, že EÚ je zárukou stability Európy,“ uzatvára svoj komentár český poslanec Tomio Okamura.

Eugen Rusnák

[wp_ad_camp_2]

A jeden zajímavý komentář k tomu:

fero158pred 3 hodinami

Súhlasím najmä so záverom názoru pána Okamuru.
Podľa môjho úsudku, diktát „bruselských elít“ v širokej škále etalónov života národov a štátov Európy, je katalyzátorom rozkladných procesov.
Je to ako v rodine. Ak sa problémy, vízie, plány a názory nedostatočne komunikujú a niektorý člen rodiny je dominantný a presadzuje iba svoje názory, predstavy, potom vniká napätie, ktoré sa postupne „preklopí“ do odmietania, až nenávisti a možno aj fyzických útokov.
Zväčša nasleduje rozvod….
Ale predsa rodina je základom národa, štátu a štáty tvoria v dobrej viere politicky, ekonomicky a kultúrne kompatibilné združenia, nech už sa nazývajú akokoľvek.
Vôbec nevidím dôvod, prečo by sa tieto pricípy neuplatňovali v rozsahu a v miere, ako v základnej jednotke súžitia – v rodine.
Vzťahy musia byť vyvážené.
Ggenetické, mentálne a kultúrne predispozície sú tými, ktoré podmieňujú príťažlivosť, alebo odstredivosť vo vzťahoch.
Preto je prirodzené, že Anglosasi v princípoch držia spolu, podobne, ako si vzájomne viac rozumejú frankofóni, či španielsky hovoriace národy.
Toto platí aj o Slovanoch a je to tiež prirodzené.
V EÚ vzniká doslova situácia, ako v rozvadenej, chladnej, nefunkčnej rodine a speje „úspešne“ k rozvodu ….
Berme každý národ, štát v EÚ, ako osobnosť, ktorá potrebuje svoje súkromie. Keďže sú tejto osobnosti súkromie a intimita odmietané, vzniká prirodzené napätie.
Ľúbivé prístupové heslo – „Jednota v rôznosti“ je dávno zabudnuté …

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.