Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Toxický odpad ve společnosti

…..absolutně nechápu, proč z facebooku dávno všichni lidé neodešli. Nebo jsme skutečně jenom stádo vedené na porážku????

11:54

[wp_ad_camp_1]

Toxický odpad v spoločnosti

 

Jakub Goda. Mladý 3D grafik venujúci sa vizuálnym efektom, postprodukcii a reklamným vizuálom, bežne sa motajúci medzi filmármi a autormi reklám. Občas si niekde odskočí, pracovne alebo cestovne, naposledy na štúdium Philosophy, Politics and Economics na University of York vo Veľkej Británii.

Na pohľad úžasný profil dnešného mladého človeka, ako vystrihnutý zo sveta snov. Magický. Nie však každý čarodej bol z Chrabromilu ako Harry Potter, bojujúci za dobro. Rokfortská čarodejnícka škola mala aj svojich Lordov Voldemortov, ktorí produkovali spoločenský jed, trávili a zabíjali všetko okolo seba – a zdalo sa im to správne. Do bodky rovnako, ako to robí „náš Jakub”. Citujem z jeho blogu uverejnenom na SME: „Fašizmus nie je názor, ale koncentrované zlo. Hanobenie rasy alebo národa a výzvy na násilie tiež nie sú názor a presne takto to hovorí aj náš trestný zákon.”

Jakub písal tento text v súvislosti s bojom proti Kotlebovi, ja ho nekomentujem a názor si utvorte sami. Iba sa pýtam, čo sú názory ľudí ako je aj napríklad odľud Havran, ktorý hanobí v svojich statusoch národ – „jedna báseň”?

Náš mladý „Jakub Voldemort” odmieta uznať, že aj hanlivý názor je názor. Robí to napriek tomu, že každý slušný človek vie, že aj hlúpy, vlastne akýkoľvek názor, je iba názor. A názor sa má rešpektovať. Je to totiž prejav základnej ľudskosti. Nemusíme s názorom súhlasiť – na to máme predsa svoj rozum, ale rešpektovať ho musíme. Inak potláčame základný princíp ľudskosti – slobodu slova a to je veľmi nebezpečné, pretože tým zabíjame svoje okolie – a aj sami seba, pretože ak sa nám zdá normálne potláčať ľudské slobody, potom môže byť len otázkou času, kedy mladý Jakub dospeje, vezme automatickú pušku a bude strieľať kotlebovcov na ulici – lebo potláčanie základných ľudských práv, v tomto prípade  práva na život, sa mu môže zdať normálne! Kto by tomu neveril, otočte sa na východ, kde Ukrajinci v  Donecku a Luhansku na pokyn pár šialencov zabíjajú ruskú menšinu iba preto, že si dovolí mať iný svetonázor ako vládnuca, fašistická časť Ukrajiny!  Čo z nás teda ľudia z názormi ako Jakub robia? Extrémistov! Pretože sám je nebezpečný extrémista!

To však nie je ani zďaleka celý príbeh tohto novodobého čarodeja Jakuba zo SME. Upozorňujem všetkých s citlivým žalúdkom, že ma pri čítaní Jakubkových nezmyslov dvakrát naplo na zvracanie – až taký je jeho obsah toxický.

Citujem ho opäť: „Sú výskumy, ktoré naznačujú, že veľa ľudí si na Facebooku skôr prečíta diskusiu pod linkom na článok, ako by si prečítali článok samotný. Tieto diskusie tak môžu mať nezanedbateľný mienkotvorný efekt. Často v nich ale strašlivým spôsobom dominujú fašizoidné názory.[…] Preto vo Švajčiarsku, v Nemecku alebo vo Švédsku povznikali skupiny, ktoré koordinovane diskutujú na Facebooku a pomáhajú zmeniť dominantný obraz v niektorých diskusiách. […]  Takáto skupina vznikla najskôr vo Švédsku a v súčasnosti má už takmer 70 tisíc členov, ktorí sú schopní ovládnuť niektoré diskusie. Náckovia sú online aj offline zvyknutí chodiť v presile a keď to je zrazu naopak, radi sa pokakajú. […]  Niekedy diskusia naozaj nemá zmysel a treba radšej rovno nahlasovať konkrétny príspevok. […] Začína sa to brať vážne a nahlasovať má zmysel, ale skôr treba nahlasovať konkrétne príspevky ako celé stránky. Organizovať masové nahlasovanie jednej konkrétnej veci nemá zmysel (počet nahlásení na jeden konkrétny príspevok alebo stránku sa neberie do úvahy), ale má zmysel hecovať ľudí, aby nahlasovali čo najviac problémových príspevkov vo všeobecnosti. Čím viac príspevkov Facebook stiahne, tým väčšia šanca, že pôjde dole celá stránka.”

Vysvetlime si, čo nás mladý čarodej Jakub Goda učí. Máme odmietať cudzí názor a likvidovať ho. Na následky takéhoto prístupu som poukázala. Vedú k vojnám, pretože naučiť hromadne ľudí odmietať a likvidovať iný názor – iba preto, že s ním nesúhlasím, je základný princíp vzniku fašizmu a presne toto robil Hitler v predvojnovom období. Vytváral obrovské masy ľudí, ktorí odmietali iný názor. Naučil Nemcov, že jediný správny názor je ten nemecký a všetko čo bolo iné, treba zabiť a udusiť v zárodku. Výsledok? 70 miliónov mŕtvych ľudí a 350 miliónov litrov zbytočne preliatej ľudskej krvi.

Ďalšie zvratky nášho mladého fašistu iba heslovito, lebo článok písal pravdepodobne celý týždeň, taký je jeho „náučný blog” dlhý:
„Podpora poctivej žurnalistiky = boj proti fašizmu.
Portál blbec.online – zaujímavý nástroj, ktorý automaticky updatuje zoznam konšpiračno – fašistických facebookových stránok.
Ak je v Panta Rhei vítaný Rostas na prednáškach a na pultoch, tak potom sa tam necítim vítaný ja.“

Ta posledná veta nie je nechutná preto, že napáda Rostasa. Je nechutná, lebo je v nej skrytý zámer, navodiť u čitateľa dojem, že Panta Rhei si nezaslúži našu pozornosť. Inými slovami: Nechoďte tam, lebo tam chodí Rostas! Čo samozrejme znamená nižšie tržby a pokiaľ majiteľ Panta Rhei chce v tejto fašistickej, treťosektorovej spoločnosti prežiť, musí Rostasa odmietnuť.

Naozaj skvelý názor, dráhy Jakub. Už ti chýba len zdvihnúť ruku do výšky očí a zakričať: Heil Soros!

Zdroj (1)[wp_ad_camp_1]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál